Gaomon S620 Blender'da kullanılıyor mu?

7Vakoz

Zeptopat
Daha fazla  
Gaomon S620 Blender'da kullanılıyor mu? Bilen veya kullanan varsa veya başka grafik tablet önerileriniz varsa yazar mısınız?

Grafik tablet kullandınız mı daha önce? Düz çizim işleri için bile alışmak epey zaman alırken 3D modelleme için ekransız bir çizim tabletini pek tavsiye etmiyorum. Paranızı boşa harcamayın diye diyorum bunu. Grafik tablet, kalemle dokunduğunuz noktayı ekranda hangi piksele denk geliyorsa doğrudan onu dokunma işlemi yapan bir cihaz. Yani bahsettiğiniz model, program farketmeksizin kullanılabilecektir. Ben alıştıktan sonra mouse yerine bile kullanıyordum. İyi seviyede Blender kullanan biri olarak tavsiyem ekranlı modeller olur ama onların da fiyatları oldukça yüksek.

Grafik tablet kullandınız mı daha önce? Düz çizim işleri için bile alışmak epey zaman alırken 3D modelleme için ekransız bir çizim tabletini pek tavsiye etmiyorum. Paranızı boşa harcamayın diye diyorum bunu. Grafik tablet, kalemle dokunduğunuz noktayı ekranda hangi piksele denk geliyorsa doğrudan onu dokunma işlemi yapan bir cihaz. Yani bahsettiğiniz model, program fark etmeksizin kullanılabilecektir. Ben alıştıktan sonra mouse yerine bile kullanıyordum. İyi seviyede Blender kullanan biri olarak tavsiyem ekranlı modeller olur ama onların da fiyatları oldukça yüksek.

Daha önce grafik tablet kullanmadım ama 2D ve 3D grafik tasarım ile uğraşıyorum ve bazı kişiler sculpting için grafik tablet kullanmamı önerdiler ve evet ekranlı modeller çok pahalı bu yüzden ucuz yollu bir şey arıyorum :D ;Şu üç grafik tablet arasında kaldım
1710522371789.png

Üçü de Çin üretimi benzer modeller. Huion adını biraz daha fazla duyduğum bir markaydı. Sculpting için grafik tablet çok etkili bir araç onu kabul ediyorum ama umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Özellikle ekransız bir grafik tabletin kullanımının çok zor olacağını hatırlatmak istedim sadece. Bütçeniz dahilinde istediğinizi tercih edebilirsiniz. Üçü de benzer basınç sensörlü cihazlar.

Herhangi bir tablet ürünü, standart sürücülerle işletim sisteminde kullanılabildiği sürece, sculpting arabirimlerinde kullanılabilir.

S620 ile Blender 2.8 kullanıldığını hatırlıyorum. Sende kullanabilirsin.

Ekransız grafik tabletlerin kullanımı hiç zor değil, ortalama 1 haftada alışırsın. Mesele elinin ekranda hangi alana denk geldiğine alışman ve tablet aktif alanıyla ekranın tamamının karşılandığını kendine anlatman. Bunu da basit alıştırmalarla hallediyorsun.

Bazı tabletlerin üzerine çizilme önleyici yüzeyler eklenebiliyor tabletin özelliklerini değiştirmeden veya az değiştirerek, onları incele, kalem ucunun da değişmesi gereken süreler olacağı için indirimde bulursan al kenarda dursun.

Herhangi bir tablet ürünü, standart sürücülerle işletim sisteminde kullanılabildiği sürece, sculpting arabirimlerinde kullanılabilir.

S620 ile Blender 2.8 kullanıldığını hatırlıyorum. Sende kullanabilirsin.

Ekransız grafik tabletlerin kullanımı hiç zor değil, ortalama 1 haftada alışırsın. Mesele elinin ekranda hangi alana denk geldiğine alışman ve tablet aktif alanıyla ekranın tamamının karşılandığını kendine anlatman. Bunu da basit alıştırmalarla hallediyorsun.

Bazı tabletlerin üzerine çizilme önleyici yüzeyler eklenebiliyor tabletin özelliklerini değiştirmeden veya az değiştirerek, onları incele, kalem ucunun da değişmesi gereken süreler olacağı için indirimde bulursan al kenarda dursun.

Teşekkürler Gaomon S620'yi alacağım 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı