Garanti Bankası 60 binden fazla limit vermiyor

Maaşınızı hangi bankadan alıyorsunuz?
Garanti Bankası ben özellikle limit attırmayın dememe rağmen kendi kendilerine limitimi 200k yaptılar. Hatta kredi puanımda çok yüksek değildi.
Siz ciddi misiniz? Neredeyse altı aydır sıfır gecikmeyle borcunu kapattığım 10k limitli Platinum kartıma limit artırımı yapılmıyor. İstememe rağmen artrmıyorlar. Sizde ne zamandan sonra oldu?

Siz ciddi misiniz? Neredeyse altı aydır sıfır gecikmeyle borcunu kapattığım 10k limitli Platinum kartıma limit artırımı yapılmıyor. İstememe rağmen artrmıyorlar. Sizde ne zamandan sonra oldu?

Hocam vallahi ben kredi kartı kullanmıyordum. Kartım yoktu yani. Ama 10 yıldır maaşımı Garanti'den alıyordum. Daha sonra bazen taksit yaptırırım falan diye Gold kart aldım. Başta 20-25k limit ile açtılar bir hafta sonra 200k yaptılar. Ara sıra nakite sıkıştığım zaman kredi kullanırdım sadece o kadar.

Mobil bankacılıktan bakabilir misiniz otomatik limit arttırımı açık mı?

Kaç aydır 60.000₺ limit verilmiş size?
Aldığınız maaşa göre limitler belirleniyor eğer ki halen yükseltme yapamıyorlarsa Kredi kartına ekstradan para yükle 15.000₺ daha sonra da istediğin alışverişi yap.

Böylece 75.000₺'lik bir ürünü taksitle alabilirsin, ama taksitinin yarısına kadar limitin anca 0,5/3 açılır ilk 4-5 taksit sonrası yavaştan limit eskiye dönecektir, başka bir öneri aklıma gelmedi.

maaş bordrosu çok etkiliyor bu limit yükseltme mevzusunu Findeks üzerinden kredi notunuzu takip edin her ne kadar Kredi kartını düzenli ödersen öde.

Su, elektrik, telefon, internet vb. çoğu şey Kredi notunu etkiler.

Kaç aydır 60.000₺ limit verilmiş size?
Aldığınız maaşa göre limitler belirleniyor eğer ki halen yükseltme yapamıyorlarsa Kredi kartına ekstradan para yükle 15.000₺ daha sonra da istediğin alışverişi yap.

Böylece 75.000₺'lik bir ürünü taksitle alabilirsin, ama taksitinin yarısına kadar limitin anca 0,5/3 açılır ilk 4-5 taksit sonrası yavaştan limit eskiye dönecektir, başka bir öneri aklıma gelmedi.
Hocam ama konu sahibi banka kartıyla atıyorum tek çekim 150binlik bir şey almak isteseydi ne olacaktı? Parasıyla alamayacak mı bu durumda :d Bu konulardan fazla anlamıyorum.

Konu sahibi 150binlik bir şey isteseydi bunu yazacak kadar gerizekalı olmazdım.
Yok hocam öyle bir şey isteseydi parasıyla alışveriş yapamayacak mıydı, anlamadığım için onu sordum.

Hocam ama konu sahibi banka kartıyla atıyorum tek çekim 150binlik bir şey almak isteseydi ne olacaktı? Parasıyla alamayacak mı bu durumda :d Bu konulardan fazla anlamıyorum.

Yok hocam öyle bir şey isteseydi parasıyla alışveriş yapamayacak mıydı, anlamadığım için onu sordum.
Çok bir şey değiştiğini söyleyemem 60-75 arasında uçuk bir fark yok.
Eksiğini ihtiyaç kredisi alıp kredi kartına yükleme yapabilir ve böylece yine aynı mantıkla taksit ödemesi yapacak.

1 Tane taksit yerine 2 farklı işlem için taksit ödemesi yapacak.

Kredi kartı ve İhtiyaç kredisi örnek taksitlendirmeleri şöyle göstereyim.

60.000₺ 12 ay taksitle aylık 5.000₺'ye denk geliyor. (kredi kartı için)
15.000₺ 12 ay taksitle aylık 1.250₺'ye denk geliyor. (ihtiyaç kredisi)

İkisinin 12 aylık taksiti toplamda 6.250₺ ediyor tabii ihtiyaç kredisi ve normal kredi kartının faizi farklı arada 300-400₺ fark olur ödemelerde (basit örnekleme yapıyorum çok kafa patlatmamak için)

Ha eğer ki 150-200bin₺ arasında bir şeyler alacaksa o zaman zaten böyle bir tavsiye önermek bile saçma olur.

Çünkü o seviyede bir şey için direkt İhtiyaç kredisi çeksin eğer çok zor durumdaysa.
60.000₺ Limit veriyorsa her türlü 150-200bin₺'ye kadar İhtiyaç kredisi verir.

Hocam vallahi ben kredi kartı kullanmıyordum. Kartım yoktu yani. Ama 10 yıldır maaşımı Garanti'den alıyordum. Daha sonra bazen taksit yaptırırım falan diye Gold kart aldım. Başta 20-25k limit ile açtılar bir hafta sonra 200k yaptılar. Ara sıra nakite sıkıştığım zaman kredi kullanırdım sadece o kadar.

Kart kategorisini değiştirince taksitlendirmelerde falan bir değişiklik oldu mu? Fazla yıllık aidat vermeye değer mi açıkcası?

Akbank'ın banka kart türünde 100k olduğunu biliyorum. Bu günlük limit bankadan bankaya değişiyor. Ayrıca benim Garantideki banka kartım için 80k günlük alışveriş limiti mevcut. Bu durum bankalardaki kişisel profiline ve bankanın genel tutumuna göre değişiyor.

Fiziksel bir alışveriş yapacağım yani pos cihazıyla
BonusFlaş ile sanal kartınız görünüyorsa NFC ile ödemenizi telefondan sanal kartınızı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Fakat dediğim gibi sanal kartınız NFC ile ödemeye uygun ise.

Son düzenleme:
Kart kategorisini değiştirince taksitlendirmelerde falan bir değişiklik oldu mu? Fazla yıllık aidat vermeye değer mi açıkcası?

Akbank'ın banka kart türünde 100k olduğunu biliyorum. Bu günlük limit bankadan bankaya değişiyor. Ayrıca benim Garantideki banka kartım için 80k günlük alışveriş limiti mevcut. Bu durum bankalardaki kişisel profiline ve bankanın genel tutumuna göre değişiyor.

BonusFlaş ile sanal kartınız görünüyorsa NFC ile ödemenizi telefondan sanal kartınızı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Fakat dediğim gibi sanal kartınız NFC ile ödemeye uygun ise.
Anladım hocam ama bu banka kartlarında para olmadan bir şey alınamadığı için, mesela günlük limit 50bindir, bankaya dersin ya bir şey alacağım limitimi atıyorum 100bine çıkarır mısınız, kabul etmemeleri için sebep yok değil mi? Çünkü kredi kartı değil ki bu borca giresin yanılmıyorsam.

Teşekkürler açıklama için. Bankalar uzun süre müşterisi kalanlara limit bonkörlüğü yapıyor olabilir. 2 yıl kredi kartsız Akbank kullanımımdan sonra Axess kart edindim, 2. ayda limit artırımı yapılmıştı.

Anladım hocam ama bu banka kartlarında para olmadan bir şey alınamadığı için, mesela günlük limit 50bindir, bankaya dersin ya bir şey alacağım limitimi atıyorum 100bine çıkarır mısınız, kabul etmemeleri için sebep yok değil mi? Çünkü kredi kartı değil ki bu borca giresin yanılmıyorsam.
Bahsettiğiniz konu ile ilgili hiç tecrübem olmadığı için yorum yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı