Garanti Bankası kredi kartı kullanılırsa limit artar mı?

moonlessnight

Femtopat
Herkese merhaba. Yaklaşık 8 aydır Garanti Bankası'nın kredi kartını kullanıyorum. Bu kart dışında Finansbank kredi kartım da var. Yaklaşık 1 yıldır da bu kartı kullanıyorum. Toplamda 1 yıldır Finansbank kredi kartımı, 8 aydır da Garanti Bankası kredi kartımı kullanıyorum. Ödemelerimi geciktirmeden ve tam yaparım. Fakat Garanti Bankası limitimi artırmıyor. Kartı ilk aldığımdan beri çok az arttı. 3 bin TL ile açılan kartım önce 5 bin sonra 10 bin oldu fakat sonra Garanti Bankası'nın farklı bir kartına başvurduğumda müşteri limitim kendi kendine 10 binden 9 bine düştü. Genelde Finansbank kredi kartımı kullanırım limiti çok daha yüksek olduğu için ama üye iş yeri sayısının fazlalığı ve kampanyalarının çok olması sebebiyle Garanti Bankası kredi kartımın limitini artırmak istiyorum. Kartı aktif bir şekilde kullanamıyorum bu aralar çünkü taksitli bir alışveriş yaptım limitim yeterli değil. Limit artışı için başvurduğumda “Gelirinize göre mevcut limitiniz yeterlidir. Daha yüksek gelire ait belge ile şubeden başvuru yapabilirsiniz” uyarısını alıyorum. Daha öncesinde şubeye gitmeden artmıştı limitim. Belirli bir süre Finansbank kredi kartımı kullanmak yerine Garanti Bankası kredi kartımı kullansam limitim artar mı? Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Tüm bankalardaki kredi kartın limitine göre aldığın kredi kartı limiti ayarlanır. Senin kredi puanın var ve bunun üzerinden değerlendirerek veriyorlar. Tavsiyem sadece bir bankadan kredi kartı kullanın, düzenli limit artışı verin. 2 senedir Garanti kredi kartı kullanıyorum limit 248 bine kadar yükseldi.

Finansbank kartınızı kapatıp Garanti bankasındaki kartınızın limitini artırabilirsiniz. Size tahsis edilen limite ulaştığınız için limitinizi artırmıyorlar. Farklı geliriniz var ise şubeye gidip bunu belgeli bir şekilde dile getirirseniz limitinizi artırabilirler. Kartı aktif olarak kullanma ve düzenli ödeme yapma durumunda her banka limit artırım yapmıyor. Müşteriye göre yapıyorlar ve düşük tutarda artırıyorlar.

Tüm bankalardaki kredi kartın limitine göre aldığın kredi kartı limiti ayarlanır. Senin kredi puanın var ve bunun üzerinden değerlendirerek veriyorlar. Tavsiyem sadece bir bankadan kredi kartı kullanın, düzenli limit artışı verin. 2 senedir Garanti kredi kartı kullanıyorum limit 248 bine kadar yükseldi.

Aslında en başta Enpara kredi kartını almıştım limiti 1000 TL'ydi. Sadece bu kartla devam etmek istiyordum ama 6 ay boyunca limitim hiç artmadı ilk kartım olduğu için bu yüzden başka bir kart daha almak istedim ve Garanti Bankası'ndan bir kredi kartı aldım. Limiti 3 bindi. 10 bine kadar yükseldi sonra 9 bine düştü. Enpara kredi kartı limitim artmayınca Finansbank'tan da aldım ve periyodik limit artışı özelliğini açtım 50 bine yükseldi. Ama Garanti yükselmiyor dediğim gibi. Finansbank 15 binken de Garanti 10 bindi ve yükselmiyordu. Finansbank'tan memnunum ve severek kullanıyorum ama üye iş yeri sayısının fazlalığı ve kampanyalarının çok olması nedeniyle Garanti Bankası kredi kartı limitimi artırmak istiyorum. Max 30 bin olsa yeter. Kredi notum 1463 bu arada hocam. Kartı aktif kullansam artmaya devam eder mi yoksa belgesiz artmaz mı?

Finansbank kartınızı kapatıp Garanti bankasındaki kartınızın limitini artırabilirsiniz. Size tahsis edilen limite ulaştığınız için limitinizi artırmıyorlar. Farklı geliriniz var ise şubeye gidip bunu belgeli bir şekilde dile getirirseniz limitinizi artırabilirler. Kartı aktif olarak kullanma ve düzenli ödeme yapma durumunda her banka limit artırım yapmıyor. Müşteriye göre yapıyorlar ve düşük tutarda artırıyorlar.

Finansbank'ı kapatamam hocam. Zaten başvurduğunda yasal limite takıldığıma dair bir uyarı almıyorum. Gelirime göre mevcut limitimin yeterli olduğuna dair bir uyarı alıyorum şu anda. İlk kartım Finansbank bu kartı kapattığım taktirde bana getirmiş olduğu tüm kredi notu faydaları silinmiş olacak. Ayrıca kapattığımda Garanti Bankası'nın artacağının da bir garantisi yok. Acaba ilk yılı doldurmadığım için mi artış olmuyor?

Geri
Yukarı