Garanti Bankası Avans Hesap Açmak

Dr. Uğur

Hectopat
Benim paracard maaş hesabım var. 2500₺ - 3000₺ gibi nakite ihtiyacım var. Müşteri hizmetleriyle görüşmem daha iyi olucak ama konu hakkında bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi?
Kafamdaki sorular:
* Avans hesaptaki parayı, normal vadesiz hesabımda bulunan parayla birlikte internetten alışveriş yapabiliyor muyum?
Örneğin : Alacağım ürün 7000₺ benim vadesiz hesaptaki para 4000₺ avanstaki 3000₺.

* Avans hesaptaki parayı Havale/EFT yapabiliyor muyum?
* Daha sonra o hesabı kapatabilir miyim?

Avanstaki parayı harcadıktan sonra geri ödemeyi taksit ile ödeyebiliyor muyum?
Ay sonunda gelen asgari tutarı ödemeniz yeterli ama kredi notunu iyi etkilemiyor. Üzerine aynı şekilde günlük faiz işlemeye devam eder.

Bazı bankalar avans hesap için sadece faizi bile isteyebiliyor, ana parayı istemiyor. Bazıları da tüm parayı istiyor. Garanti BBVA için ekstrenin nasıl olduğunu bilmiyorum maalesef.

Ek olarak Avans Hesap için de taksitlendirme mevcut. Taksitli olarak alabilirsiniz. Bu, kredi notunuzu kötü etkilemiyor örneğin. Garanti BBVA için de mevcut.

Son düzenleme:
Peki aynı anda birden fazla taksidi ödeyebiliyor muyum? Örneğin avans çektim aylık taksidi ₺500, ₺1000, ₺2000 kadarını birden ödeyebiliyor muyum?

Fazladan para yatırabilirsiniz, sorun olmaz. Erken de kapatabiliyorsunuz.
Hocam bugün Garanti BBVA mobil bankacılıktan avans hesabı açmayı denedim birkaç kere ama sürekli reddediliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Nakit avans için belirli bir ücrete kadar mı alabiliyorum? 3500₺ deniyorum olmuyor.

Geri
Yukarı