Garanti Belgesi Yönetmeliğinde Telefon Değişimi Nasıl Olur?

Mr Altinok

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde bir adet LG G Flex 2 telefonum vardı. Bazı hatalardan dolayı garanti servisine (Delta garanti) yolladım ürün bir hafta içinde geri geldi ama sorun çözülmedi.
Ben de geri yolladım. Bir iki araştırma yaptım ve resmi gazetede "garanti belgesi yönetmeliği"ni açıp okudum ve madde 9'da arızalanan ürünün bir daha arızalanması halinde para veya değişim talep edebilir ve servis talebi geri çeviremez yazıyordu. Servisi aradım bir yıl içerisinde aynı hatanın 4 kez boy göstermesi lazım dedi. Ya bu garantinin tam bir yönetmeliği yok mu acaba?

Resmi Gazete'de yayınlanan garanti belgesi yönetmeliği:
Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sorun çözülmedi ise 3 kere daha servise gönderin. Hayla sorun çözülmedi ise durumu yetkili servise bildirin. Eğer sizi umursamıyorlar ise ürünü aldığınız yer ile iletişime geçin. Son çare olarak tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.
Şahsen kendi tabletimi iki kez servise göndermiştim sorun hala çözülmeyince aynı sebepten ürünü üçüncü gönderişim olduğunu ve değişim talep ettiğimi söyledim. Üstelemeden değiştirdiler.

Benim geçen yaz aynısı başıma geldi. 5. kez servise götürdüğümde oradaki danışmana durumu izah ettim. Yasal hak olan değişimi güç bela aldım.

Bu kez 5. kez servise gönderin hatayı belirtin daha öncede aynı hatadan mağdurum ve kesinlikle yasal hakkım olan değişim istiyorum deyin. Bunu kargo ile yapmayın bire bir siz götürürseniz daha iyi olur. Fakat değişim için biraz beklemen gerekecek.

Evet haklısınız ama ben kaç defa servise gitti mi değişim talebinde bulunabilirim onu merak ediyorum.Servisim 4 kez diyor, garanti yönetmeliği 2 kez Alpi350 ise 5 kez diyor.

Bende 4 biliyorum. 4. gönderişinizde de ürün tamir olmazsa artık iade veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Zaten servisiniz de 4 demiş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı