Garanti bitmeden iPhone pil değişimi yapılır mı?

ciow3r

Centipat
Daha fazla  
Sarı siteden 2. el iPhone SE 2020 alacağım, hakkında kısmının SS'ini koymuş, 5 Ekim'de garantinin bittiği yazıyor. Telefonu aldıktan sonra garanti süresi bitmeden Apple servisinden ücretsiz pil değişimi yapabilir miyim?

Sarı siteden 2. el iPhone SE 2020 alacağım, hakkında kısmının SS'ini koymuş, 5 Ekim'de garantinin bittiği yazıyor. Telefonu aldıktan sonra garanti süresi bitmeden Apple servisinden ücretsiz pil değişimi yapabilir miyim?
Pil döngüsü 500’ü geçmemiş ve pil sağlığı %80 altındaysa değişim yapılır.

Eğer garanti kapsamında ücretsiz pil değişimini kastediyorsan onun şartları var. 500 pil döngüsünü geçmemiş olması ve pil sağlığının %80 altında olması gerekiyor. Bu şartları sağlıyorsa değişimi yapıyorlar. Öbür türlü ücret alırlar.

Daha önceden 500 pil döngüsünü geçmediyse değişim yapıyorlardı fakat şimdi nasıldır bilemem. Kaldı ki 5 Ekim'de biteceğini söylemiş telefon sahibi. Muhtemelen 500 döngüyü geçmiştir. Zaten mantıken pilin servis tarafından değiştirilebilmesi için pilin arızalı olması lazım. Kullanıma bağlı yıpranma servis kapsamında değil diye biliyorum.

Yapabilirsin ama garantide yapilirken kullanıcı hatası olduğunu bildirip, para isteyebilirler.

Bizzat arkadaşımın başına gelen olay.
Telefonu kullanmak mı kullanıcı hatası hocam 😅

Yapabilirsin ama garantide yapilirken kullanıcı hatası olduğunu bildirip, para isteyebilirler.

Bizzat arkadaşımın başına gelen olay.
Böyle birşey yok. Garanti kapsamındayken 500 şarj döngüsünü geçmemiş ve pil sağlığı %80 altına düşmüş pil değiştirilir.

Daha önceden 500 pil döngüsünü geçmediyse değişim yapıyorlardı fakat şimdi nasıldır bilemem. Kaldı ki 5 Ekim'de biteceğini söylemiş telefon sahibi. Muhtemelen 500 döngüyü geçmiştir. Zaten mantıken pilin servis tarafından değiştirilebilmesi için pilin arızalı olması lazım. Kullanıma bağlı yıpranma servis kapsamında değil diye biliyorum.

Telefonu kullanmak mı kullanıcı hatası hocam 😅
Garantide yapilirken, hiç bir sebep yokken garantide yapan şahıslar bozmuş. Böyle söylemişler.

Pile iyi bakmamak, sıcak ve soğuk koşullarda şarj etmek, şarjdayken telefonu yorup ısınmasını sağlamak, %20'nin altına sürekli düşürüp de lithium ion pillerin doğasına aykırı şekilde davranmak kullanıcı hatası sayılabilir.

Hocam tüm bunların dışında zaten bu piller kullanıldıkça da yıpranan ürünler yani. O yüzden o şekilde söyledim. Eskiden Apple'ın pil değiştirme olayı çok daha esnekti diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı