Garanti kapsamında değişim yapılan ürün sıfır mı gönderilir, ikinci el mi?

Evet pnu kanıtlamam zor. Sonuçta açtım denedim ve sıfır olmadığına kanaat getirdim. Sıfır satın almış olsaydım iade ederdim ben bu ürünü. He kullanılmayacak durumda değil ama 6 ay önce o kadar para verip satın aldığım orijinal ürünü neden bu şekilde kullanmak zorunda olayım

Teşekkür ederim. Önce sony'yi arayıp, sorunumuz çözmezlerse hakem heyetine yazmayı düşünüyorum. Sıfır göndermeleri gerekiyorsa uğraşıcam artık
Kanıtlamana gerek yok. Garanti kapsamında kontrolcünün tuşu senin elinde göçseydi bile zaten değiştirmeleri gerekirdi. Korkacak bir şey yok. Sıfır ürün alman lazım. Hakkını ara.

Evet pnu kanıtlamam zor. Sonuçta açtım denedim ve sıfır olmadığına kanaat getirdim. Sıfır satın almış olsaydım iade ederdim ben bu ürünü. He kullanılmayacak durumda değil ama 6 ay önce o kadar para verip satın aldığım orijinal ürünü neden bu şekilde kullanmak zorunda olayım

Teşekkür ederim. Önce Sony'yi arayıp, sorunumuz çözmezlerse hakem heyetine yazmayı düşünüyorum. Sıfır göndermeleri gerekiyorsa uğraşacağım artık

Uğraş dostum, bunlar çok şımardı. Geçen Microsoft harici satılan Xbox kontrolcülerine 2 ay garanti veriyorum diyormuş diye haber çıktı. Canlarını okumak lazım.

Sony firmasına ait DualSense kontrolcümü bir ay önce garanti kapsamında servise göndermiştim. 20 iş gününü geçtiği için değişim yaptıklarını söyleyip bana yeni kontrolvü gönderdiler. Fakat bu kontrolcü sıfır değil. X tuşuna fazlaca basıldığı çok belli, hafif içine göçmüş. Art arda basınca tam verim alınamıyor. Diğer tuşlarda bu sorun yok ve benim kendi orijinal ürünümde de yoktu. Ayrıca gelen ürünün kutusunun açılış kısmındaki jelatini de kesilmişti.

Sorum şu ki, Sony bana bu ürünü sıfır olduğunu iddia ederek mi gönderdi yoksa normal prosedürde "tamir görmüş ikinci el ürünler" mi gönderiliyor. Bu konuda bir hak iddia edebilir miyim? Nereye başvurmam gerekir?

Sıfır ürün aldıysan sıfır ürün vermek zorundalar garanti kapsamında.

Sorum şu ki, Sony bana bu ürünü sıfır olduğunu iddia ederek mi gönderdi yoksa normal prosedürde "tamir görmüş ikinci el ürünler" mi gönderiliyor. Bu konuda bir hak iddia edebilir miyim? Nereye başvurmam gerekir?

Tabii ki hak iddia edebilirsiniz, garanti mevzuatına göre sıfır ürün ile değişim sağlamak zorunda.

Hakkınızı aramak için e-Devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz.

Geri
Yukarı