Garanti Süresi Dolduktan Sonra Servis İmkanı

Bilal Sevgi

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Vatan bilgisayardan 2017 yılının ocak ayında satın aldığım sistemimde anakartım bu hafta itibariyle bozuldu. Satın alınan tarihten sonra tam olarak 2 yıl geçmiş bulunmakta. Vatan bilgisayara götürsem yine servis imkanı sunarlar mı?

Anakartınızın üreticisine göndermek daha mantıklı. Laptoplar için servis satın alma olayı var fakat masaüstü için var mı bilmiyorum.

Vatan'a götürmek yerine, anakartınızın firmasına direk ulaşsanız daha iyi olacaktır, onlar sizi yönlendirir.
Bu konuda pek fazla bilgim yok. Geçen sene vatan bilgisayarın müşteri hizmetlerine vermiştim onlar garanti dahilinden firmaya kendileri ürünümü göndermişti hem de 1 hafta gibi kısa sürede. Anakartım msi biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız?
Anakartınızın üreticisine göndermek daha mantıklı. Laptoplar için servis satın alma olayı var fakat masaüstü için var mı bilmiyorum.
Satın alındıktan sonra 2 yıl geçti dediğim gibi ürünümü tamir ederler mi?

Artık üreticiler garanti süresi dolan ürünlerini tamir bile etmiyorlar ücret karşılığı. Ama bir deneyin şansınızı.

Bence öncelikle bir bilgisayarcıya gönderin. Kondansatörler de veya direnç de falan sıkıntı var ise hemen ucuza yaparlar. Onun dışında servise gönderebilirsin. Ücret karşılığı yaparlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı