Garantisi olan Casper Laptop'un tamirine ücret isteniyor

Kırılabilir. Ayrıca kullanıcı hatasıda olsa garanti garantidir çoğu şey kullanıcı hatası olmadan bozulmaz genelde.
Ben daha önce de söylemiştim ama yine söylemek istedim. Hocam kullanıcı hatasına girmesi için kullanım kılavuzu içerisinde belirtilen haller dışında bir şeye maruz kalması gerekiyor. Servisler her ne kadar bunu kötü manada kullansalar da genel olarak fiziksel hasarlar kullanıcı hatasına giriyor.

Kullanıcı hatası olduğunda garanti devre dışı kalır sözleşmede bu madde vardir.
Evet var ama sözleşmeyi kabul etmeden önce itiraz edilebilir ve zaten sözleşmenin kanunen bir geçerliği yok çünkü imza yok üstünde. Eğer imza attıysa bile kullanıcı hatası olduğunu bir video kaydı ile kanıtlamaları gerekli.

Arkadaşlar, Casper F600 modelimin kendi kendine menteşe bölgesinde kapak kırıldı ve hard disk bozuldu. Ben de servise gönderdim ama bana 990 TL bir ücret çıkardılar hem de ihtiyari garanti olmasına rağmen. Ben bunu şikayet edebilir miyim veya şikayet edip fiyatı indirebilir miyim?

Nasıl yaparım? Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
(İhtiyarı garanti de kasko gibi bir şey, garanti bittikten sonra devreye giriyor onu da ek ücretle satın almıştık laptopu aldığımız da.)
Sorun ne tam olarak orayı anlamadım. Kapak kırılması senin hatan eğer onu değiştirtmek istersen ücret ödersin tabiiki. HDD'nin nesi bozuldu da 990 TL biraz daha açıklasan iyi olur.
Evet var ama sözleşmeyi kabul etmeden önce itiraz edilebilir ve zaten sözleşmenin kanunen bir geçerliği yok çünkü imza yok üstünde. Eğer imza attıysa bile kullanıcı hatası olduğunu bir video kaydı ile kanıtlamaları gerekli.
Yaşın küçük galiba veya deneyimin yok çünkü anlamsız konuşmuşsun şöyle açıklayayım: Öncelikle her zaman tüketicinin tarafındayım ama sorun bizdeyse de bunu söylerim tabiiki. Satın alımda sen kullanıcı sözleşmesini kabul ederek alıyorsun zaten imza atmana falan gerek yok. İkincisi video kaydıyla senin kanıtlaman gerek öyle bir durumda onların değil aslında, ben sağlam verdim onlar hasar oluşturdu diye. Sorunu üstü kapalı anlatıyorsun tam açıklarsan daha fazla yardımcı olabiliriz.

Son düzenleme:
Sorun ne tam olarak orayı anlamadım. Kapak kırılması senin hatan eğer onu değiştirtmek istersen ücret ödersin tabii ki. HDD'nin nesi bozuldu da 990 TL biraz daha açıklasan iyi olur.

Yaşın küçük galiba veya deneyimin yok çünkü anlamsız konuşmuşsun şöyle açıklayayım: Öncelikle her zaman tüketicinin tarafındayım ama sorun bizdeyse de bunu söylerim tabii ki. Satın alımda sen kullanıcı sözleşmesini kabul ederek alıyorsun zaten imza atmana falan gerek yok. İkincisi video kaydıyla senin kanıtlaman gerek öyle bir durumda onların değil aslında, ben sağlam verdim onlar hasar oluşturdu diye. Sorunu üstü kapalı anlatıyorsun tam açıklarsan daha fazla yardımcı olabiliriz.

Bana açıklayabilir misiniz acaba kapak kırılması nasıl benim hatam oluyor? Kalitesiz parça ve menteşe sert diye kırıldı kullanıcı hatası diyorsunuz.
Buyurun;

Bana açıklayabilir misiniz acaba kapak kırılması nasıl benim hatam oluyor? Kalitesiz parça ve menteşe sert diye kırıldı kullanıcı hatası diyorsunuz.
Buyurun;
Sana sağlam vermişler kırık göndermişsin garantiye benim hatam mı olacak? Şikayet olması senin hatan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Madem kalitesiz parça diyorsun o zaman almayacaksın eşyayı. Mantığının ne kadar saçma olduğunun farkında mısın? Babam, kardeşim 3 kuzenim dahil tam hukukçu bir aileden gelerek söylüyorum: kırık kapaktan dolayı THH sizin lehinize asla karar vermez. Başka bir durum varsa açıkla yardımcı olalım diyorum sen abuk subuk yorum yapıyorsun. Peki senin dediğin olsun diyelim kırmayayım seni ama şikayetin boşa çıktığında anlarsın kimin hatası olduğunu.(Tabii kapak sorunu için söylüyorum ayrı bir teknik arıza varsa o başkadır)

Sorun ne tam olarak orayı anlamadım. Kapak kırılması senin hatan eğer onu değiştirtmek istersen ücret ödersin tabiiki. HDD'nin nesi bozuldu da 990 TL biraz daha açıklasan iyi olur.

Yaşın küçük galiba veya deneyimin yok çünkü anlamsız konuşmuşsun şöyle açıklayayım: Öncelikle her zaman tüketicinin tarafındayım ama sorun bizdeyse de bunu söylerim tabiiki. Satın alımda sen kullanıcı sözleşmesini kabul ederek alıyorsun zaten imza atmana falan gerek yok. İkincisi video kaydıyla senin kanıtlaman gerek öyle bir durumda onların değil aslında, ben sağlam verdim onlar hasar oluşturdu diye. Sorunu üstü kapalı anlatıyorsun tam açıklarsan daha fazla yardımcı olabiliriz.
Satın alırken garanti sözleşmesini imzalamıyorum. İnternetten aldıysam sadece GittiGidiyor vs. nereden aldıysam oranın sözleşmesini imzalıyorum ayrıca imzalasam bile itiraz etme hakkım var. Hukuk ve Adalet okuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı