Garantisi olmayan Keychron K6 alınır mı?

Makaleler
49
Merhabalar.

Ben bu klavyeyi Amazon'dan, Banggood'dan ya da Keychron'un kendi sitesinden alırsam tahminimce 800-900TL'ye denk gelecek. Klavye için bütçeyi 500TL olarak belirlemiştim ama Keychron K6 için arttırabilirim.

Amazon.com: Keychron K6 68-Key Wireless Bluetooth/USB Wired Gaming  Mechanical Keyboard, White LED Backlight N-Key Rollover Compact 65% Layout  Keyboard for Mac Windows, Optical Blue Switch: Computers & Accessories

Keycapleri, görünüşü, Switch'leri, PCB'si vs. çok hoşuma giden bir klavye. Ama bir sıkıntı var, o da garanti. Açıkçası 800-900TL'ye klavye alıp garantisin olması bana sıkıntı çıkartır mı bilemiyorum. Hotswapabble olduğu için Switch'lerde bir sıkıntı çıkması çok önemli değil ama garantiye ihtiyaç duyacağım başka bir durum yaşayabilirim.

Sizce, garantisi olmayan bir klavyeye 800-900TL vermek mantıklı mı?

Ben de Anne Pro 2 almayı düşünüyorum, şahsen mantıklı geliyor.
O bütçeye çıkmışken neden Cherry MX brown switch tercih etmediniz? Gateron en kötüleri değil miydi, yanlış mı hatırlıyorum?

Ben de Anne Pro 2 almayı düşünüyorum, şahsen mantıklı geliyor.
O bütçeye çıkmışken neden Cherry MX brown switch tercih edmediniz? Gateron en kötüleri değil miydi, yanlış mı hatırlıyorum?
Cherry MX veya Gateron olduğu sürece Switch markasına takılmıyorum. Gateron ve Cherry en iyi iki marka diyebiliriz.

Sen bu konularda benden daha bilgilisin ama fikrimi sorarsan, bence mantıklı değil.
Klavyenin kalite olarak bir sıkıntısı yok zaten, o yüzden benim bilgili olup olmamam şu an önemli değil. Garanti konusunda herkesin fikrini almak istedim. Bir de bu fiyata Türkiye'den de kaliteli klavyeler alabiliyorum ama hiçbiri %60 değil.

@SideWinder sizin fikrinizi de almak isterim.

Bu klavyeyi kullanan yazılımcı tanıdıklarım var. K6 ya da K2 kullanıyorlar genelde. Bence bu kadar pahalı bir klavyeye gerek yok, eğer iş için falan kullanmayacaksanız.

Keychron sitesinden alınırsa garanti olur sanırım. Aliexpress'ten alınırsa da olabilir belki.

Yani çok pahalı ya. Biliyorum...

Bu klavyeyi kullanan yazılımcı tanıdıklarım var. K6 ya da K2 kullanıyorlar genelde. Bence bu kadar pahalı bir klavyeye gerek yok, eğer iş için falan kullanmayacaksanız.

Keychron sitesinden alınırsa garanti olur sanırım. Aliexpress'ten alınırsa da olabilir belki.

Yani çok pahalı ya. Biliyorum...
Genellikle oyun oynayan, hobi olarak yazılımla uğraşan birisiyim.

Bence de çok pahalı ama kalbimi çaldı bir kere. Banggood'dan 400-600TL'lik bir klavye almak daha mantıklı geliyor şu an için. Keycap ile falan süslerim olmadı.

Başka bir konuya attığım RK61 modlama videosunu görmüşsündür. Dolayısıyla daha uygun bir klavye alıp modlayabilirsin.
Şu tarz bir ikili nasıl olur sizce? Özellikle keycapler çok hoşuma gitti. GK61'in kutusundan çıkan keycapler de iş görür aslında.

Geri
Yukarı