Garantiye yolladığım ürün ücreti iade ediyor

thekement

Centipat
Daha fazla  
240 liraya TaoTronics kulaklık almıştım, geçenlerde garantiye verdim ve şu an sanırım ücret iadesi vermek istiyor. Tam anlamadım orayı. Şu anki değeri 750 lira kulaklığın. Bana verecekleri ücret 240 olacak. Ücreti almak istemiyorum yeni bir ürün vermelerini istiyorum ne yapmam gerekir?

240 liraya TaoTronics kulaklık almıştım, geçenlerde garantiye verdim ve şu an sanırım ücret iadesi vermek istiyor. Tam anlamadım orayı. Şu anki değeri 750 lira kulaklığın. Bana verecekleri ücret 240 olacak. Ücreti almak istemiyorum yeni bir ürün vermelerini istiyorum ne yapmam gerekir?
Sanırım baskı yapmanızdan başka bir yol yok gibi gözüküyor. En azından benim aklıma sadece bu geliyor.

Tüketicim hakem heyetine başvurun.

Arena bilgisayara bende ürün gönderdim (TaoTronics 53 Pro)bugün öğle yazı geldi ücret/değişim için aldığınız yere bu yazıyı verin ama Hepsiburada'da stok yok bende yarın arena bilgisayarı arıcam bende müşteri memnuniyeti için böyle bir şey yaptıkları yazıyor.

Taotronics markasıyla değil ama Logitech marka klavyeyle benzerini yaşamıştım. 500 TL'ye aldığım klavye 1100 olduğu zamanlarda garantiye yolladım ücret iadesi dediler. Aradaki 600 TL'yi de karşılayacaksanız kabul ederim ücret iadesini yoksa tüketici haklarına gideceğim dedim. Bir üst model ile değişim yaptılar

Adsız.png

Aynı olay benim de Steelseries mouse da başıma gelmişti. 450 TL ye satın aldığım mouse bir anda 1500 TL ye fırlamıştı. O sırada garanti kapsamında tamire gönderdim, bana 450 TL ödeme yapılacak bilgisi geldi. Tamir istediğim halde.
Maalesef memleketimizin ekonomisi kumdan kale olduğu için, halkın her adımına işliyor.

Boşuna THH ye filan başvurma benimde aldığım üründe fiyat artışı olduğu için para iadesi kabul etmemiştim thh ye başvurdum kabul etmediler. Üstelik para iadesi ve değişim çıktıktan 2-3 gün sonra kulaklık stokları yenilendi ve çekilişte yaptılar aynı kulaklığı :) İtopya pişmanlıktır.

Tüketici mahkemesine şikayet edin enflasyon farkını almak istediğinizi söyleyin.

Geri
Yukarı