Garip Psikolojik Sorunlar

Melehat

Centipat
Makaleler
1
Yer
Valandovo, Kuzey Makedonya
Daha fazla  
Arkadaşlar, oyun oynarken sürekli (5-10 saniyede bir) odamın kapısına biri geliyor mu diye bakıyorum ve bunu engelleyemiyorum. Artık refleks haline gelmiş. Bunun yanında da sürekli kaşlarımı çatıp geri düzeltme gibi bir refleksim de var. Bu aralar da en sevdiğim oyunları oynamak için can atarken artık hiçbir şey yapmak istemiyorum. Normalde aşırı renkli, hep gülen biriyim. Ama bu aralar ne olduysa sürekli bir isteksizlik var. Bazen de heves geliyor oyuna giriyorum, girdiğim anda oynayasım gidiyor... Neden? Çözümü yok mu? Psikolog falan önermeyin param yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gel kardeşim bi sandalye de sen çek.

Şakası bir yana psikiyatriye gidebilirsin istersen. Onun dışında o istek geldiğinde kapıya bakmamaya çalışacaksın. Başta zor olsa da gitgide düzelecek.
İsteksizliğe ve keyifsizliğe bir çare bulursan bizi de aydınlat lütfen.

Bu kadar az bilgiyle kimsenin kesin konuşacağını düşünmem ama mesela ne oldu da bu şikayetleriniz başladı? Oyuna girdiğiniz anda ne düşünüyorsunuz da oynayasınız gidiyor? Aslında çok ciddi bir şey gibi gözükmedi gözüme ancak kişi bir şeylerden şikayetçi ise düzeltilmesi hayat kalitesi açısından daha iyi olabilir. Sürekli kaşlarınızı çatıp geri düzeltmeniz refleks değil de tik olabilir mi? Yoksa kendi isteğinizle mi yapıp geri alıyorsunuz, alışkanlık gibi? İlk sorununuz için de ailenizle aranız nasıl? Burada soramayacağım sorular var ama ailenizden bir şeyler saklar mısınız genelde?

Bu kadar az bilgiyle kimsenin kesin konuşacağını düşünmem ama mesela ne oldu da bu şikayetleriniz başladı? Oyuna girdiğiniz anda ne düşünüyorsunuz da oynayasınız gidiyor? Aslında çok ciddi bir şey gibi gözükmedi gözüme ancak kişi bir şeylerden şikayetçi ise düzeltilmesi hayat kalitesi açısından daha iyi olabilir. Sürekli kaşlarınızı çatıp geri düzeltmeniz refleks değil de tik olabilir mi? Yoksa kendi isteğinizle mi yapıp geri alıyorsunuz, alışkanlık gibi? İlk sorununuz için de ailenizle aranız nasıl? Burada soramayacağım sorular var ama ailenizden bir şeyler saklar mısınız genelde?
Aslında evet. Ailemden çok şey saklıyorum ama önemli şeyler değil. Mesela oynadığım oyunlar, Instagram hesabımın olması ve benzeri şeyleri saklıyorum. Sadece "Bırak bu boş işleri" diyecekleri için saklıyorum. Oyuna girdiğim anda oyundan başka bir şey düşünmem zaten. Ama ne olduğunu ben de bilmiyorum bazen girdiğim anda bazen ise 10-15 dakika sonra hevesim bir anda gidiyor. Ama bazen de saatlerce oynayacak kadar sarıyor.

Arkadaşlar, oyun oynarken sürekli (5-10 saniyede bir) odamın kapısına biri geliyor mu diye bakıyorum ve bunu engelleyemiyorum. Artık refleks haline gelmiş. Bunun yanında da sürekli kaşlarımı çatıp geri düzeltme gibi bir refleksim de var. Bu aralar da en sevdiğim oyunları oynamak için can atarken artık hiçbir şey yapmak istemiyorum. Normalde aşırı renkli, hep gülen biriyim. Ama bu aralar ne olduysa sürekli bir isteksizlik var. Bazen de heves geliyor oyuna giriyorum, girdiğim anda oynayasım gidiyor... Neden? Çözümü yok mu? Psikolog falan önermeyin param yok.
Bence psikoloğa gitmelisin ama illa ki özele gidip binlerce lira vermen şart değil devlet hastanelerine gidebilirsin. Geçmiş olsun.

Çok rahatsız edici durum. Psikoloğa gitsen daha iyi olur böyle hayat kalitesi düşer. Ya da kapıya bakmamaya çalış, kaşları çatıp geri düzeltme reflex olmayabilir, tik olabilir biraz zordur ama onu da yapmamaya çalış.

Arkadaşlar, oyun oynarken sürekli (5-10 saniyede bir) odamın kapısına biri geliyor mu diye bakıyorum ve bunu engelleyemiyorum. Artık refleks haline gelmiş. Bunun yanında da sürekli kaşlarımı çatıp geri düzeltme gibi bir refleksim de var.
Refleksten ziyade obsesyon gibi geldi bana. Halk arasındaki tabirle takıntı. Obsesif Kompulsif Bozukluğunuz (OKB) olabilir. Psikiyatriye gitmenizi öneririm. Hayat kalitenizi düşürmüş bile anladığım kadarıyla.

Bende de bi ara o kaş şeyi gibi bir şey oluşmuştu, bazıları tik, ben alışkanlık falan diyordum, bazen istek dışı yapıyor gibi bir şeydim, sonra saldım bir şekilde, sadece yapmadım yani ve birazda belki hayatta yaşanmış olan şeyler ile s... bu kaş kaldırma şeyini fln tarzı bir şeyde demiş olabilirim, tam olarak bilmiyorum bir şekilde bıraktım, oyun girme isteği bende yok, eskiden oynardım, fakat şu an hayatımı boşa harcıyor gibi hissediyorum oyuna girince herhangi bir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı