Garip rahatsızlık hissi yaşamak

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Son dönemlerde çok garip rahatsızlık hissi oluşmaya başladı bende. Durduğum yerde oturduğum yerde sanki bir heyecan gelir ya insana öyle bir heyecan geliyor ve yüreğimin hızı artıyor nasıl desem bilemiyorum. Kalp rahatsızlığım da yok ama nasıl desem bilemiyorum da size. Aç kalırken bir his mi desem ya bir heyecan mı izah edemiyorum ama bir heyecanlan geliyor bana.

Arkadaşlar Allah korusun bakın bu durumu size nasıl açıklayayım bilemedim ama şöyle açıklayabilirim. Bir yakınını kaybederken nasıl bir haber alırsınız telefondan mesela o an ne his yaşarsınız mesela heyecan ve kalp atar gibi bir his.

Panik atak yaşıyor olabilir misiniz? Çarpıntı sorunu da olabilir hocam. En iyisi bir doktora görünmeniz. Geçmiş olsun.

Panik atak yaşıyor olabilir misiniz? Çarpıntı sorunu da olabilir hocam. En iyisi bir doktora görünmeniz. Geçmiş olsun.
Çarpıntı derken hocam?

Kalbimde rahatsızlık olmadı Benim daha önce ama yine de bir kardiyolojiye görünürüm de tanıdığım da var hatta en iyisi ama sanmıyorum. Fakat hocam bu durum daha önce de vardı gibi ama tam emin de değilim. Fakat Baküde okumak için bilgisayar bölümüne yazılmaya üniversiteye gitmiştim. Neyse gece kalıp halam oğluyla yarın okula başvuru için gidecektik. Gece susadım ve mağazaya indim 3:45 gibi saatlerde. Bir araba hızlıca arkamca geldi içinde 4 kişi sanırım bıçakları vardı para çalıp gasp edip kaçacak adamlardı. Ben de mecbur olup kaçtım ne yalan söyleyeyim korktum o günden bu güne biraz. Fakat o dönemi biraz atlattım. Şubat ayının 9'u oldu bu olay.

Çarpıntı derken hocam?

Kalbimde rahatsızlık olmadı Benim daha önce ama yine de bir kardiyolojiye görünürüm de tanıdığım da var hatta en iyisi ama sanmıyorum. Fakat hocam bu durum daha önce de vardı gibi ama tam emin de değilim. Fakat Bakü'de okumak için bilgisayar bölümüne yazılmaya üniversiteye gitmiştim. Neyse gece kalıp halam oğluyla yarın okula başvuru için gidecektik. Gece susadım ve mağazaya indim 3:45 gibi saatlerde. Bir araba hızlıca arkamca geldi içinde 4 kişi sanırım bıçakları vardı para çalıp gasp edip kaçacak adamlardı. Ben de mecbur olup kaçtım ne yalan söyleyeyim korktum o günden bu güne biraz. Fakat o dönemi biraz atlattım. Şubat ayının 9'u oldu bu olay.

Öncelikle geçmiş olsun tekrardan. Panikatak izleri gibi geldi bana ancak bir doktor değilim, nihai teşhis koyamam pek tabii. Siz en iyisi gerçek bir teşhis için ilgili bölümlere başvurun.

Ekstrasistol (kalbin bir an teklemesi, ekstadan atması) onun adı. Göğsünde kelebekler uçuşur gibi bir his. Çok büyük oranda zararsızdır. Sıklığına göre bir doktora danışabilir.

Ekstrasistol (kalbin bir an teklemesi, ekstadan atması) onun adı. Göğsünde kelebekler uçuşur gibi bir his. Çok büyük oranda zararsızdır. Sıklığına göre bir doktora danışabilir.
Hocam bu durum neden olur bir doktor değilsiniz ama nedir bu his ona anlam veremiyorum. Sanki korkmuş gibi. Bunu da yeni buldum. Geniz akıntısı meniz akıntısı derken şimdi de bu.

Hocam bu durum neden olur bir doktor değilsiniz ama nedir bu his ona anlam veremiyorum. Sanki korkmuş gibi. Bunu da yeni buldum. Geniz akıntısı meniz akıntısı derken şimdi de bu.

Performans anında değil, normal dinlenme halinde oluyorsa tamamen normal. Çok sık oluyorsa kardiyolojiden veya önce dahiliyeden randevu alıp görünebilirsin. Sigara, kahve, stress olma sıklığını arttırabiliyor.

Performans anında değil, normal dinlenme halinde oluyorsa tamamen normal. Çok sık oluyorsa kardiyolojiden veya önce dahiliyeden randevu alıp görünebilirsin. Sigara, kahve, stress olma sıklığını arttırabiliyor.
Normal dinlenme halinde oluyor hocam bazen nadiren o da mesela bu gün oldu. Bir de başıma Baküde olay geldi hocam araba ile üzerime gelip gasp yapmak istiyorlardı. Parayı alıp kaçmak. Ben de korkumdan mağazaya kaçtım kaçma dediler polis de olabilirdi bilemiyorum gece 3:45 gibi su almaya gidiyordum Bende ondan sonra mı oldu bilemedim ama ondan önce de vardı bu durum.

Normal dinlenme halinde oluyor hocam bazen nadiren o da mesela bu gün oldu. Bir de başıma Baküde olay geldi hocam araba ile üzerime gelip gasp yapmak istiyorlardı. Parayı alıp kaçmak. Ben de korkumdan mağazaya kaçtım kaçma dediler polis de olabilirdi bilemiyorum gece 3:45 gibi su almaya gidiyordum Bende ondan sonra mı oldu bilemedim ama ondan önce de vardı bu durum.

Günde onlarca defa olanlar var, olma anında bayılanlar vs. Bunlar ekstrem ve ağır durumlar ve muhtemelen patolojik bir durumdan kaynaklı. Senin durumun normal o yüzden. Günde bir kere, bazen iki günde bir, bazen bir günde iki kere bana da oluyor. His birazcık orgazma benziyor onun gibi kelimeyle açıklamak pek mümkün olmayan bir his.

Muhtemel travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor olabilirsin. Zihnini açık tut, kendine zevk veren şeyleri yap. Baktım gördün geçecek gibi durmuyor bir doktora görün. İleri seviyeye ulaşmadan kontrol altına almış olursun.

Geri
Yukarı