Düğün konvoyunun verdiği rahatsızlık

b1skyy

Hectopat
Makaleler
1
Son birkaç gündür çok fazla düğün konvoyuna denk geliyorum. Şu hayattaki en gereksiz gürültü kirliliklerinden olabilir. Bizim insanımız ne zaman akıllanacak? Bunun diğer insanların yaşamına müdahale olduğunu anlayacak acaba? Bence araba üreticileri kornalara cooldown süresi eklemeli :D

Son birkaç gündür çok fazla düğün konvoyuna denk geliyorum. Şu hayattaki en gereksiz gürültü kirliliklerinden olabilir. Bizim insanımız ne zaman akıllanacak? Bunun diğer insanların yaşamına müdahale olduğunu anlayacak acaba? Bence araba üreticileri kornalara cooldown süresi eklemeli :D
Beni öğle saatlerinde yapılan konvoylar pek rahatsız etmiyor ama ev düğünleri çok büyük bir problem. Bir kısıtlama getirilmeli ev düğünlerine. Sabah 8de başlayıp gece 2de düğünü bitiriyor adam. Böyle bir şey olmaz. Tek gün de kesmiyor 2 gün yapıyor evinin önünde. Konvoydan çok rahatsız eden bu durum beni.

Çoğu insanlık ve ahlak dersi veren kişilerden oluşuyor düt düt. :)

Şeritleri ortalayıp gidiyorsa vay halinize. Korna çalmak selektör atmak da boş çünkü onlara katıldığını zannediyorlar. Bizim millet kemer ötmesin diye sahte kemer takıyor o cooldown süresini parçalarlar.

Vallaha adamlar herhalde mahalleyi kornalarla inletmekten zevk alıyor ya da güzel bir şey sanıyor, ben de anlam veremiyorum maalesef.

Usta fazla basınca korna bozuluyor böyle sesi gidiyor zaten soluğu sanayide alınca bir daha yapmazlar.

Kapının önünde zurna davul çalmadığına şükret :D

Neden şükrediyormuş? Yaptıkları çok normal bir şey gibi hastası var rahatsızı var çocuğu var yaşlısı var konfor alanlanından uzaklaş kafanı camdan dışarı uzat ve empati yap 1 yaşındaki çocugunu zar zor uyuttun aniden düt düt he.

Geri
Yukarı