Garsonluk işi zor mu?

Önemli olan tipten kazanılan ama yinede günlük 500 den aşağısı az çünkü artık asgari ücret ona yakın oldu günlük para veriyorsa daha sigortayida katmiyor olabilir 😬

Şöyle konuları gördükçe çıldırıyorum ya.

300 lira ne kardeşim hakkınızı arayın. Haftada 6 günden aylık 7200 mü yapıyor? Eski asgari ücret bile değil. Şu an en az 11 bin alman lazım ki ayrıyeten garsonluk da zor bir iş ve fazlasını hak eder, bi de üstüne çalışma saatinin fazla oluşunu saymıyorum bile.

Kimseye kendini sevdirtmeye çalışma, sen işini düzgün yaptıkça seni seven sever sevmeyen de kendi bilir.

Hakkını ara ama kaba ve çocukça değil, öyle yaparsan daha da haksız duruma düşürürler. Güzel bir dille kendinden emin ve kibar bir şekilde hakkını iste, yoksa başka işe.

Günlük o kadar az çalışan kaldı mı ya? Asgarî ücret bile değil.
Yani 15 yaşında birisi 30 yaşında ev geçindiren birisinin maaşının aynısını mı alacak?

Şöyle konuları gördükçe çıldırıyorum ya.

300 lira ne kardeşim hakkınızı arayın. Haftada 6 günden aylık 7200 mü yapıyor? Eski asgari ücret bile değil. Şu an en az 11 bin alman lazım ki ayrıyeten garsonluk da zor bir iş ve fazlasını hak eder, bi de üstüne çalışma saatinin fazla oluşunu saymıyorum bile.

Kimseye kendini sevdirtmeye çalışma, sen işini düzgün yaptıkça seni seven sever sevmeyen de kendi bilir.

Hakkını ara ama kaba ve çocukça değil, öyle yaparsan daha da haksız duruma düşürürler. Güzel bir dille kendinden emin ve kibar bir şekilde hakkını iste, yoksa başka işe.

300 TL'ye değmez. Çoğu insanın size köle gibi davranması kolay değil.
Evet farkındayım. Ama ilk gün bakacağım nasıl gidecek diye. Eğer bana dediğiniz gibi köle gibi davranmamı isterlerse çıkarım.

Yani 15 yaşında birisi 30 yaşında ev geçindiren birisinin maaşının aynısını mı alacak?

Evet farkındayım. Ama ilk gün bakacağım nasıl gidecek diye. Eğer bana dediğiniz gibi köle gibi davranmamı isterlerse çıkarım.

Evet alacak yaptığınız iş herkesin yapabileceği veya devam ettirebileceği bir meslek değil arkadaşım 8 saate 400 TL alıyor mesai yaparsa daha da artıyor.

Arkadaşlar, yarın Ankara Balgat'ta işe başlayacağım. Eve aşırı uzak. Beni patron arabasıyla gelip alacakmış. Çalışma yerinin ismini bilmiyorum bana arkadaşım önermişti. Bu çalışma yerinin şubeleri varmış. Benim arkadaşım başka şubede çalışıyor.

Ne yapmam lazım ilk gün? Nasıl patrona kendimi sevdiririm? Sabah 11, akşam 12'de bitiyor bu arada. 300 TL günlük.
Ben şundan korkuyorum, ya söylenileni anlamazsam, ya bir şeyi dökersem falan bana ne yaparlar?

Kız değilsin değil mi?

Size köle gibi davrananlar işletmeden çok müşteriler oluyor. Çalıştığınız yere göre değişebilir ama elinizden hiç bir şey gelmeyen konularda bile çok değişik tepkiler veriyorlar. Ama yapmak zorundaysanız katlanılabilir. 13 saat nasıl dayanacaksınız bilmiyorum.

Bir şey kırarsan maaşından keserler. Sürekli olarak Bir şey döküp kırarsanız kovabilirler. Onun dışında yanlış anlamaktan çok korkmayın. Masalara sorarsınız sizin miydi falan diye. @569992

Yeni konular

Geri
Yukarı