Gastronomi okunur mu?

gizliaadam

Hectopat
Mutfakla ilgili pek bir bilgim yok. Yemek yapmakta başlangıç seviyesini geçmez. Aslında hevesliyim öğrenmeye ve uygulamaya. Vakıf üniversitesi düşünüyorum burslu. Daha çok tatlıcılık üzerine gitmeyi düşünüyorum ve mutfağın işte öğrenilmesinin daha iyi ve faydalı olduğunun farkındayım. Kesinlikle mutfaklarda da çalışmayı düşünüyorum.

Bazı üniversitelerde malzeme bulunmuyormuş. Öğrencilerin kendileri tedarik etmeleri gerekiyormuş. Özel üniversiteler devlet üniversitelerine göre daha iyi olabilir, gerekli malzemeleri öğrencilere verebilir. Ancak araştırmanızı tavsiye ediyorum, gitmeyi düşündüğünüz üniversitenin malzeme verip vermediğini öğrenmek için.
Türkiye'de sadece kaliteli bir şef bıçağı bile öğrencinin bütçesini aşabilir.

Bir de, 2 yıllık aşçılık bölümünü neden tercih etmiyorsunuz?

Mutfakla ilgili pek bir bilgim yok. Yemek yapmakta başlangıç seviyesini geçmez. Aslında hevesliyim öğrenmeye ve uygulamaya. Vakıf üniversitesi düşünüyorum burslu. Daha çok tatlıcılık üzerine gitmeyi düşünüyorum ve mutfağın işte öğrenilmesinin daha iyi ve faydalı olduğunun farkındayım. Kesinlikle mutfaklarda da çalışmayı düşünüyorum.

Hocam benden sana tavsiye, okulunu okusan bile yine de profesyonel kurs şart, okula ona buna zaman kaybetmek yerine bir tane aşçılık kursu bul, uluslararası geçerli sertifika veren, hem de seni kurstan sonra bünyesinde staja sokan ve ekstradan parasını verdiğinde sana sponsor olaraktan yurt dışına 6 ila 12 boyunca staja gönderen kursları araştır, aşçılık olmaz ise bile belki elin fırıncılığa ya da tatlı ustalığına yatkındır, fiyatları ise kursların 16.000 ile 32.000 arası değişiyor. Varsa elinde imkan cidden güzel olur.

Geri
Yukarı