Gaz sıkışmasına ne iyi gelir?

Donald the Great

Centipat
Yer
ТундЖелиград (Tunceligrad)
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle kusura bakmayın babamın sorununun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, doktorlar da bilmiyor. Gitmediği doktor kalmadı, tüm organları temiz çıktı. Hiçbir sorunu yok diyor doktorlar, tonlarca ilaç yazdılar ama hiçbiri etkili olmadı. Teşhis olarak gastrik asit koydular, yine buna göre ilaç verdiler ama fayda etmedi. Zaten belinde 10 tane vida vardı önceden beri, sorun yaklaşık 1-2 yıldır var. İl dışında ameliyat oldu, kalbine 2 stent taktılar. Sol akciğerinin rahatladığını söylüyor ama sağ tarafta sıkıştığını söylüyor. Durum hep daha kötüye gitti, kan sulandırıcı kullandığından bazı çözüm yöntemlerini denemekten de çekiniyoruz, dişini de yaptıramıyor belki ilgisi olabilir diye söylüyorum bunu da (kan sulandırıcıdan dolayı olamıyor.) Geğirdiğinde rahatlıyor ama bazen geğiremiyor, nefesi kesiliyor. Bazen boğulma noktasına geliyor.

Ne iyi geleceği hakkında fikrim yok kardeşim maalesef, ancak yinede yazmak istedim. Allah şifa versin umarım en yakın sürede sağlığına kavuşur baban. Dert çekmek zor, hastalık yaşayan ve en yakınları hastalıklarla boğuşmuş biri olarak herhangi bir fikrim olmasa da yazmadan geçmek istemedim. Umarım bi' hal çaresi bulunur.

Arkadaşlar öncelikle kusura bakmayın babamın sorununun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, doktorlar da bilmiyor. Gitmediği doktor kalmadı, tüm organları temiz çıktı. Hiçbir sorunu yok diyor doktorlar, tonlarca ilaç yazdılar ama hiçbiri etkili olmadı. Teşhis olarak gastrik asit koydular, yine buna göre ilaç verdiler ama fayda etmedi. Zaten belinde 10 tane vida vardı önceden beri, sorun yaklaşık 1-2 yıldır var. İl dışında ameliyat oldu, kalbine 2 stent taktılar. Sol akciğerinin rahatladığını söylüyor ama sağ tarafta sıkıştığını söylüyor. Durum hep daha kötüye gitti, kan sulandırıcı kullandığından bazı çözüm yöntemlerini denemekten de çekiniyoruz, dişini de yaptıramıyor belki ilgisi olabilir diye söylüyorum bunu da (kan sulandırıcıdan dolayı olamıyor.) geğirdiğinde rahatlıyor ama bazen geğiremiyor, nefesi kesiliyor. Bazen boğulma noktasına geliyor.

Çok geçmiş olsun inşallah iyileşir. Bir osuruk, bin doktora bedeldir derler. Doktor olmadığımız için ne tavsiye verebilirim bilmiyorum. Ama, geğirince rahatlıyorsa maden suyu gibi zararlı olmayan geğirtebilecek içecekler içsin iyi gelecektir bence. Yanlış anlama bu arada beni dalga falan geçmiyorum kuru fasulye de yiyebilir.

Çok geçmiş olsun inşallah iyileşir. Bir osuruk, bin doktora bedeldir derler. Doktor olmadığımız için ne tavsiye verebilirim bilmiyorum. Ama, geğirince rahatlıyorsa maden suyu gibi zararlı olmayan geğirtebilecek içecekler içsin iyi gelecektir bence. Yanlış anlama bu arada beni dalga falan geçmiyorum kuru fasulye de yiyebilir.
Teşekkürler hocam maden suyu da işe yaramıyor maalesef.
Dağa götür dağ manzarası gibi yerde gezsin baban. Allah şifa versin.

Babam sürekli evde hocam (virüs nedeniyle) dağları bile insanlar basmış, öncesinden bile kalabalık.
Ne iyi geleceği hakkında fikrim yok kardeşim maalesef, ancak yinede yazmak istedim. Allah şifa versin umarım en yakın sürede sağlığına kavuşur baban. Dert çekmek zor, hastalık yaşayan ve en yakınları hastalıklarla boğuşmuş biri olarak herhangi bir fikrim olmasa da yazmadan geçmek istemedim. Umarım bi' hal çaresi bulunur.
Teşekkür ederim hocam, inşallah.
Maalesef ki test sonuçlarını gören doktorlar bile teşhis koyamamışken bizim buradan koymamız zor. Bu tür ciddi konularda forumdan yardım beklemek yanlış olur. Geçmiş olsun.

Yine de denemek istedim hocam, teşekkür ederim.

Bi geğirme dediniz ve başlığa göre farklı anlaşılıyor. Alttan çıkan gaz çıkarma mı ağızdan çıkan mı? İkisi farklı durumlar.
Hangi doktorlara gidildi ve hangi testler yapıldı sonuçlarında anormal çıkanlar hangileri yazabilecekseniz tavisye ve yönlendirme yapabilirim. Görüntüleme olarak da sonuçlar gerekli yapılmıştır heralde?
Bunların rapor sonuçları da gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı