Gaz sıkışmasına ne iyi gelir?

Reflü ile ilgili bir durum olabilir mi? Ben de akciğerlerimde hava birikiyor, sıkışıyor diye gitmiştim. Reflü dediler, ilaçlarını alınca bir daha sıkıntı kalmadı... Sadece aşırı yeyip içinde çok nadir rahatsız ediyor.

Bir geğirme dediniz ve başlığa göre farklı anlaşılıyor. Alttan çıkan gaz çıkarma mı ağızdan çıkan mı? İkisi farklı durumlar.
Hangi doktorlara gidildi ve hangi testler yapıldı sonuçlarında anormal çıkanlar hangileri yazabilecekseniz tavisye ve yönlendirme yapabilirim. Görüntüleme olarak da sonuçlar gerekli yapılmıştır herhalde?
Bunların rapor sonuçları da gerekli.

Hocam şu ana kadar yaptığı testler normal çıktı, tanıdık bir arkadaşı başka bir gastroloji uzmanına gitmesi gerektiğini söylemiş. Bu sabah gitti, rahatlatıcı ilaç yazdı 2 ay kadar kullanırsa rahatladır dedi... Bakalım. :)
Reflü ile ilgili bir durum olabilir mi? Ben de akciğerlerimde hava birikiyor, sıkışıyor diye gitmiştim. Reflü dediler, ilaçlarını alınca bir daha sıkıntı kalmadı... Sadece aşırı yeyip içinde çok nadir rahatsız ediyor.

Aynı şikayetler var, ama reflü değil sanırım.

Bu sabah gitti, rahatlatıcı ilaç yazdı 2 ay kadar kullanırsa rahatladır dedi.
Düzelmezse dediğim testleri verebilirseniz bakarım. Soruyu net cevaplamadın bu arada. Alttan mı gaz kaçağı var üstten mi :)

Huzursuz bağırsak sendromu da olabilir yani geliyorsa çıkaraksın ancak öyle rahatlarsın :D Tabii bir de şekerli, gazlı içecekler ve yağlı yemekleri pek tercih etmemelisin.
+ Baharatlı, Acılı.

Düzelmezse dediğim testleri verebilirseniz bakarım. Soruyu net cevaplamadın bu arada. Alttan mı gaz kaçağı var üstten mi :)

2'Si de çıkmıyordu hocam, dün sabah yine gittik. Koah teşhisi kondu bu sefer, bir de 2 baloncuk varmış akciğerinde.

İkisi de çıkmıyordu hocam, dün sabah yine gittik. Koah teşhisi kondu bu sefer, bir de 2 baloncuk varmış akciğerinde.
Hmm sen çıkmamasından söz ediyorsun, gaz sıkışması ile geğirme bahsedince çıkış var zannediliyor.
Koah dendiyse mümkün ancak o baloncuklardan da kaynaklanabilir durum, ödem oluşması yoksa ona göre ilaç yazmıştır. Kullandıktan sonra kontrole çağırmıştır. Nefes almada sıkıntı falan daralma bundan kaynaklı.
Ancak hala testler ve sonuçlar olmadan diğer sorunları bilemem. Paylaşmak istersen kontrol etmemi istersen belirtin buradan olur diye bağlantı kurayım sizle.

HMM sen çıkmamasından söz ediyorsun, gaz sıkışması ile geğirme bahsedince çıkış var zannediliyor.
Koah dendiyse mümkün ancak o baloncuklardan da kaynaklanabilir durum, ödem oluşması yoksa ona göre ilaç yazmıştır. Kullandıktan sonra kontrole çağırmıştır. Nefes almada sıkıntı falan daralma bundan kaynaklı.
Ancak hala testler ve sonuçlar olmadan diğer sorunları bilemem. Paylaşmak istersen kontrol etmemi istersen belirtin buradan olur diye bağlantı kurayım sizle.

Hocam devam ediyor aynı şikayetler, ama boğulma nefes darlığı olmuyor.

Bağlantıyı istemediğiniz için fazla bilgi veremeyeceğim. İlaçları düzenli içiyorsa, teşhis doğruysa zaman alacak bir süreç bunlar.
Kaç gün kullanacak demiştir size ilaçları veya şu gün kontrol için gelsin filan demiş olması lazım yukarıda da demiştim cevaplamadın. Bir şey demediyse 1 ay devam etsin ilaçlara düzelme olmazsa tekrar gidersiniz aynı doktora. Verilen ilaçları hatırlatır çözülmeyen problemi söylersiniz.

Bağlantıyı istemediğiniz için fazla bilgi veremeyeceğim. İlaçları düzenli içiyorsa, teşhis doğruysa zaman alacak bir süreç bunlar.
Kaç gün kullanacak demiştir size ilaçları veya şu gün kontrol için gelsin filan demiş olması lazım yukarıda da demiştim cevaplamadın. Bir şey demediyse 1 ay devam etsin ilaçlara düzelme olmazsa tekrar gidersiniz aynı doktora. Verilen ilaçları hatırlatır çözülmeyen problemi söylersiniz.
Ömür boyu dedi hepsine de hocam.

Geri
Yukarı