Gazi Bilgisayar vs. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Anladim ama zaten adam artık tercihini yaptı bitti gitti uzatmaya gerek yok bence gazı cok daha iyi ama tabii ben yerinde olsam gazi de okumak yerine mezuna kalirdim.
İnternette kalıyor bu yazılanlar bitip gitmiyor o yüzden yazdım zaten. Senin tercihin saygı duyarım. Tercih dönemindeki herkesin gidip görüp, mezunlarını araştırması, hocalarla konuşup onların gelecek hakkında yorumlarını kendi bilgileri ile kıyaslayarak kendilerine en doğrusunu bulması temennisiyle.

Konuyu biraz geç gördüm ancak üniversitemiz gereksiz fazla kötülenmiş. 2010'da kurulan ve mühendislik gibi fakülteleri yeni açılmış bir üniversitedeyiz. Esenboğa kampüsü gerçekten çok uzakta bunu kabul ediyorum. Ancak burada da belirli bölümler var zaten hepsi yok. Hazırlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültemiz birbirine çok yakın hatta Antares AVM'nin bir yanında hazırlık diğer yanında Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültemiz bulunuyor. Buralar da şehrin içinde. Otobüsle 5 dakika içinde metro istasyonuna varıyorsunuz oradan zaten her yere ulaşım mevcut. Ben açıkçası kampüs hayatı vesaire çok önem veren birisi değilim. Hatta bana kalırsa biraz abartılmış bir durum bu. Yeni bir okul olduğumuzdan kulüpleşme de yeni yeni yapılıyor. Bu şekilde kampüs hayatımızı canlandırmaya çalışıyoruz. Üniversitemize gelirken bu üniversitenin yeni olduğunu unutmamamız lazım. Fakülte içi sınıflar ve amfiler çok kaliteli. Gazi gibi okulun içi mesela dökülmüyor :) . Hatta endüstri mühendisi olarak ele alırsam, sınıflarımız büyük bir ergonomiyle düşünülmüş ve inşa edilmiş. Ben üniversitemde gelecek görüyorum ve gayet de memnunum. Son olarak tercih yapacak arkadaşlara ulaşım ve barınmayı kendilerine öncelik edinmesi. Çok iyi bir okulu tercih etmiş olabilirsin ama günde 3 saat bunun için yol çekmesi de var. Yurtta kalmak da herkese göre değildir. İnsanları eğitimden soğutabilecek durumlar bunlar. Hangi üniversite olursa olsun bunları düşünmeden tercih yapmayın. Son olarak hocalara değineceğim. Her bölümün öğretim kadro kalitesi farklı. Ben inşaat mühendisliğinden endüstri mühendisliğine yatay geçiş yapmış biri olarak bunu gördüm. Endüstri mühendisliği bölümünün kalitesi çok daha iyiydi mesela. Bu biraz da hocaların okuduğu okullardan ziyade hocaların karakterine bağlı. En iyisi tercih etmek istediğiniz bölümden öğrencileri bulup konuşmak olur.

Konuyu biraz geç gördüm ancak üniversitemiz gereksiz fazla kötülenmiş. 2010'da kurulan ve mühendislik gibi fakülteleri yeni açılmış bir üniversitedeyiz. Esenboğa kampüsü gerçekten çok uzakta bunu kabul ediyorum. Ancak burada da belirli bölümler var zaten hepsi yok. Hazırlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültemiz birbirine çok yakın hatta Antares AVM'nin bir yanında hazırlık diğer yanında Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültemiz bulunuyor. Buralar da şehrin içinde. Otobüsle 5 dakika içinde metro istasyonuna varıyorsunuz oradan zaten her yere ulaşım mevcut. Ben açıkçası kampüs hayatı vesaire çok önem veren birisi değilim. Hatta bana kalırsa biraz abartılmış bir durum bu. Yeni bir okul olduğumuzdan kulüpleşme de yeni yeni yapılıyor. Bu şekilde kampüs hayatımızı canlandırmaya çalışıyoruz. Üniversitemize gelirken bu üniversitenin yeni olduğunu unutmamamız lazım. Fakülte içi sınıflar ve amfiler çok kaliteli. Gazi gibi okulun içi mesela dökülmüyor :) . Hatta endüstri mühendisi olarak ele alırsam, sınıflarımız büyük bir ergonomiyle düşünülmüş ve inşa edilmiş. Ben üniversitemde gelecek görüyorum ve gayet de memnunum. Son olarak tercih yapacak arkadaşlara ulaşım ve barınmayı kendilerine öncelik edinmesi. Çok iyi bir okulu tercih etmiş olabilirsin ama günde 3 saat bunun için yol çekmesi de var. Yurtta kalmak da herkese göre değildir. İnsanları eğitimden soğutabilecek durumlar bunlar. Hangi üniversite olursa olsun bunları düşünmeden tercih yapmayın. Son olarak hocalara değineceğim. Her bölümün öğretim kadro kalitesi farklı. Ben inşaat mühendisliğinden endüstri mühendisliğine yatay geçiş yapmış biri olarak bunu gördüm. Endüstri mühendisliği bölümünün kalitesi çok daha iyiydi mesela. Bu biraz da hocaların okuduğu okullardan ziyade hocaların karakterine bağlı. En iyisi tercih etmek istediğiniz bölümden öğrencileri bulup konuşmak olur.
Düzeltme yapayım mühendislik ve mimarlık fakültesini ( Maltepe yerleşkesi) ana kampüsle bir tutmamalısın. Maltepe yerleşkesi dökülmüyor gayet yeni ve güzel .

Konuyu biraz geç gördüm ancak üniversitemiz gereksiz fazla kötülenmiş. 2010'da kurulan ve mühendislik gibi fakülteleri yeni açılmış bir üniversitedeyiz. Esenboğa kampüsü gerçekten çok uzakta bunu kabul ediyorum. Ancak burada da belirli bölümler var zaten hepsi yok. Hazırlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültemiz birbirine çok yakın hatta Antares AVM'nin bir yanında hazırlık diğer yanında Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültemiz bulunuyor. Buralar da şehrin içinde. Otobüsle 5 dakika içinde metro istasyonuna varıyorsunuz oradan zaten her yere ulaşım mevcut. Ben açıkçası kampüs hayatı vesaire çok önem veren birisi değilim. Hatta bana kalırsa biraz abartılmış bir durum bu. Yeni bir okul olduğumuzdan kulüpleşme de yeni yeni yapılıyor. Bu şekilde kampüs hayatımızı canlandırmaya çalışıyoruz. Üniversitemize gelirken bu üniversitenin yeni olduğunu unutmamamız lazım. Fakülte içi sınıflar ve amfiler çok kaliteli. Gazi gibi okulun içi mesela dökülmüyor :). Hatta endüstri mühendisi olarak ele alırsam, sınıflarımız büyük bir ergonomiyle düşünülmüş ve inşa edilmiş. Ben üniversitemde gelecek görüyorum ve gayet de memnunum. Son olarak tercih yapacak arkadaşlara ulaşım ve barınmayı kendilerine öncelik edinmesi. Çok iyi bir okulu tercih etmiş olabilirsin ama günde 3 saat bunun için yol çekmesi de var. Yurtta kalmak da herkese göre değildir. İnsanları eğitimden soğutabilecek durumlar bunlar. Hangi üniversite olursa olsun bunları düşünmeden tercih yapmayın. Son olarak hocalara değineceğim. Her bölümün öğretim kadro kalitesi farklı. Ben inşaat mühendisliğinden endüstri mühendisliğine yatay geçiş yapmış biri olarak bunu gördüm. Endüstri mühendisliği bölümünün kalitesi çok daha iyiydi mesela. Bu biraz da hocaların okuduğu okullardan ziyade hocaların karakterine bağlı. En iyisi tercih etmek istediğiniz bölümden öğrencileri bulup konuşmak olur.

Hocam merhaba. AYBÜ internette genellikle kötülüğü ile tanıtılıyor yani 100 tane okul ile yorum gördüysem 90'ı sakın yazmayın tarzındaydı. Bunun sebepleri nedir hocam? Ayrıca çoğu kişi AYBÜ adını duyunca direkt cemaat üniversitesi diye nitelendiriyor. Bu durum doğru mu?

Hocam merhaba. AYBÜ internette genellikle kötülüğü ile tanıtılıyor yani 100 tane okul ile yorum gördüysem 90'ı sakın yazmayın tarzındaydı. Bunun sebepleri nedir hocam? Ayrıca çoğu kişi AYBÜ adını duyunca direkt cemaat üniversitesi diye nitelendiriyor. Bu durum doğru mu?
Ana kampüs uzak diye hocam üstüne bir de AKP döneminde (2010) açılması yüzünden. Cemaat üniversitesi denmesinin birinci sebebi Etlik'teki fakültenin eski Turgut Özal Üniversitesi olması ve bu üniversitenin FETÖ'nün özel üniversitesi olmasından dolayı. Bir de üst kademelerde badem bıyıklı oranı fazla ondandır. Zaten onu diyenin şu detayı kaçırması çok enteresan, bütün rektörler CB tarafından atanıyor. :)

Ana kampüs uzak diye hocam üstüne bir de AKP döneminde (2010) açılması yüzünden. Cemaat üniversitesi denmesinin birinci sebebi Etlik'teki fakültenin eski Turgut Özal Üniversitesi olması ve bu üniversitenin FETÖ'nün özel üniversitesi olmasından dolayı. Bir de üst kademelerde badem bıyıklı oranı fazla ondandır. Zaten onu diyenin şu detayı kaçırması çok enteresan, zaten bütün rektörler CB tarafından atanıyor. :)

Hocam size üniversite hakkındaki sorularım için ulaşabileceğim bir Discord hesabınız var mı? Konu başka yere kaymasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı