Gazi Üniversitesi tarafından Ankara AŞTİ'ye tamamen Arapça olan reklam verildi

Afrikalı sığınmacı İstanbul sokaklarında yürür, gördüğü ilk kişiyle konuşmaya başlar;

Af - Beni aldığınız, sağlık güvencesi, yiyecek, barınak verdiğiniz ve her şey için çok teşekkür ederim.
Kişi - Ben Türk değilim, Suriyeliyim.
Af - Affedersiniz.

Afrikalı yürümeye devam eder ve gördüğü bir başka kişiyle konuşur;

Af - Ülkenizde bulunduğum için mutluyum, her şey için teşekkürler.
Kişi - Ben Türk değilim, Afganım.
Af - Affedersiniz.

Yürümeye yine devam eder ve bir sonraki kişiye aynılarını söyler;

Af - Beni aldığınız ve yaptıklarınız için minnettarım.
Kişi - Ben Türk değilim, Pakistanlıyım.
Af - Tüm bu Türkler nerede?

Kişi saatine bakar ve yanıtlar: Çalışıyorlardır.

Afrika'lı sığınmacı İstanbul sokaklarında yürür, gördüğü ilk kişiyle konuşmaya başlar;

Af - Beni aldığınız, sağlık güvencesi, yiyecek, barınak verdiğiniz ve her şey için çok teşekkür ederim.
Kişi - Ben Türk değilim, Suriyeliyim.
Af - Affedersiniz.

Afrika'lı yürümeye devam eder ve gördüğü bir başka kişiyle konuşur;

Af - Ülkenizde yaşadığım için mutluyum, her şey için teşekkürler.
Kişi - Ben Türk değilim, Afgan'ım.
Af - Affedersiniz.

Yürümeye yine devam eder ve bir sonraki kişiye aynılarını söyler;

Af - Beni aldığınız ve yaptıklarınız için minnettarım.
Kişi - Ben Türk değilim, Pakistanlıyım.
Af - Tüm bu Türkler nerede?

Kişi saatine bakar ve yanıtlar: Çalışıyorlardır.

Hocam dediğim gibi. Bu yetişkinlere demokrasi falan filan işe yaramıyor ki. Bence bunlara vicdan olmamalı. Ancak küçük çocukları eğitirsek belki bir noktaya gelebilirler. Bundan sonraki mülteci nesiller Yoksa ülke de mülteciler çok fazla olacak Türk birini bulamıyacaz

Insan kicini eritip iki klavye tuslamaktan fazlasini istiyor ama elden hicbir sey gelmiyor, cidden gelmiyor. Hasta yatağında ölmekte olan babani izlemek gibi. Oturup agliyorsun sadece.

Susturma yiyeceğim ama yiyeceksem de yiyeyim. Bunların hepsini kesmemiz öldürmemiz lazım. Bunlara hak saygı demokrasi işlemiyor. Böyle bir şey olması ülkenin resmen işgal de olduğunu gösterir. Yakında ukraynalılarda gelir burası mülteci kampı olur artık ( bu arada söylediklerim çocuklar için değildir. Çocukları yetiştirip eğitirsek anneleri veya babaları gbi olmuyacaklardır eğitim her zaman önemlidir tabii bu bizim ülkemizdede yok )

Ukraynalılar mülteci değil, turist akını gibi yaşayıp gidiyorlar.

Geri
Yukarı