Gaziantep'te Koreli YouTuber'dan para isteyen Suriyeliler turisti taciz etti

Tansiyonu düşürmek içindir. Bu kalıcı bir çözüm değil. Bütün mülteciler sınır dışı edilmeli.

Taciz edilen Koreli turist; Türkiye'ye gelmeyin. Burası güvenli değil. Şeklinde paylaşım yaptığı söyleniyor. Kaynak doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama bu söylem bile Ülkemizin itibarı açısından çok kötü...
Hocam bende biliyorum çözüm olmadığını kaydı olmayan bir mülteciye neyin sınır dışı zaten. Adam kaçak girmiş ülkeye sınır dışı edilse ne olacak? Dediğiniz gibi tepkileri düşürmek için yapılmış bir açıklama. Sınır dışı edildiklerine bile inanmıyorum valiliğin açıklamasını paylaştım sadece.

Seyreltme çalışmaları yapacaklarmış. Bir haberde öyle görmüştüm ama bunları ülkelerine geri göndermediğimiz sürece daha çok ve daha da çok gelecekler. Fazla merhamet ediyoruz bunlara. Atatürk'ün güzel bir sözü var bunun için.
"Vazifeyi ihmale sürükleyen merhamet, Vatana ihanettir!"

İşlemedikleri suç, yapmadıkları taşkınlık kalmadı. Taciz mi etmediler, gasp mı etmediler, adam mı yaralamadılar, vatandaşlarımızın canına mı kıymadılar? Kaldı ki bizim halkımız da her şeye sustu. Lafa gelince mangalda kül bırakmayan bizler hep sustuk. Alın sonuç adamlar ülkeyi sahiplendi. Tek kurşun atmadan işgal böyle oluyor, gözünüzü açın.

Seyreltme çalışmaları yapacaklarmış. Bir haberde öyle görmüştüm ama bunları ülkelerine geri göndermediğimiz sürece daha çok ve daha da çok gelecekler. Fazla merhamet ediyoruz bunlara. Atatürk'ün güzel bir sözü var bunun için.
"Vazifeyi ihmale sürükleyen merhamet, Vatana ihanettir!"

O yapacakları Seyreltme politikasının altından eminim ki daha farklı bir şey çıkacak. Seçim yaklaştığı gün ülkeye daha çok suriyeli getirip oy kullandıracak!

Geri
Yukarı