Gazze'de olan gelişmeler nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuk sen git üniversite sınavına hazırlan.
Ben 2 lisans mezunuyum, 3. yolda ve 35 yaşında Kamuda mühendisim.
Sen daha okuma yazmayı bilmezken ben Hakkari'de askerdim.
İsrail'in bayrağındaki 2 mavi şerit neyi simgeler sen daha onu bilmezsin.
Bundan da bir şey çıkmaz.
İsrail kasıtlı öldürüyor işte.
Nüfusu seyreltiyor.
BM 200'den fazla yüksek katlı binanın yıkıldığını söylüyor Gazze'de.
(İsrailli işgalcilere yer hazırlıyorlar.)
Sorarsanız İsrail teröristleri öldürüyor(!)
Birincisi akıl yaşta değil baştadır. İkincisi İsrail bayrağının anlamı da Filistin bayrağının anlamı da bizim için sıkıntı doğurur. İsrail'i sevmeyip Filistin'i sevmek ya da tam tersi saçmalıktan öte bir şey değil. Filistin de İsrail de aynı şey. Masum insanları ikisi de öldürüyor mu? Öldürüyor o zaman ikisini de savunmaya gerek yok. Filistin'in attığı roketler de kasıtlı atılmıyor mu? İşgal dediğin yerleri Filistinliler satmışlardı zaten neyin davasındalar hala? Hamas dediğin şey bir terör örgütü zaten. Askere giden bir adam nasıl terör örgütünü savunabiliyor?

erdoğan: Dün dağlık karabağ'ı kurtarmak için nasıl destek verdiysek sıra kudüs'te...​

Haberler geliyor...
Keşke aynı desteği Uygur Türkleri için de verseydi.

Sonuna kadar okumadınız muhtemelen. Yahudilerin toprak satın aldığı ayan beyan ortada hem de belgeliydi. Yazık ne diyeyim. Belgeli olmasına rağmen dediniz ya. Bir şey demiyorum.

Önce bir tarih doğru sahih insanlarla tekrar gerçekleriyle ortaya çıksın ondan sonra bakacağız merak etmeyin sizden daha fazla itina ederek bakacağız :)

Önce bir tarih doğru sahih insanlarla tekrar gerçekleriyle ortaya çıksın ondan sonra bakacağız merak etmeyin sizden daha fazla itina ederek bakacağız :)
Hocam dünya adınızdaki gibi bir yer değil başka konuda Türk askeri İsrail'e girecek diyorsunuz. Türkiye ile İsrail müttefik devletlerdir ve aralarında bir sürü ticaret bulunmaktadır. Birbirlerine savaş ilan etmeleri çok düşük ihtimaldir. Bir arap devleti için şanlı Türk askeri gidip savaşmak zorunda değil.

Birincisi akıl yaşta değil baştadır. İkincisi İsrail bayrağının anlamı da Filistin bayrağının anlamı da bizim için sıkıntı doğurur. İsrail'i sevmeyip Filistin'i sevmek ya da tam tersi saçmalıktan öte bir şey değil. Filistin de İsrail de aynı şey. Masum insanları ikisi de öldürüyor mu? Öldürüyor o zaman ikisini de savunmaya gerek yok. Filistin'in attığı roketler de kasıtlı atılmıyor mu? İşgal dediğin yerleri Filistinliler satmışlardı zaten neyin davasındalar hala? Hamas dediğin şey bir terör örgütü zaten. Askere giden bir adam nasıl terör örgütünü savunabiliyor?
Ben terör örgütünü savunmuyorum.
Ama senin gibi kaçak da dövüşmüyorum.
Yok tarafsızım filan laflarıyla.
Geçmiş mesajlarından birinde benle ilgili mesnetsiz bir şey yazmış arkadaş.
O mesajına cevaben yazdım onu.
Ki bu da seni ilgilendirmez.
Zira şu an onun yerine cevap vererek sen ona hakaret ediyorsun farkında değilsin.

Bayrakların anlamı bizim için ne sıkıntı doğuruyor, bahaneye bak yaaa 😀
Sen komedi misin birader?
BM 200 yüksek katlı ev İsrail bombardımanında yıkıldı diyor.
Oysa Filistin tarafı kendilerini bombalayan uçakların kalktığı havaalanını vurmuş.
Tren raylarını sabote etmiş.
Ulaşımı sekteye uğratmış.

Bırakın artık bu ayakları.
Bir göbek atmadığınız kaldı, müslümanlar ölüyor diye.
İsrailin günahına ortaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dünya adınızdaki gibi bir yer değil başka konuda Türk askeri İsrail'e girecek diyorsunuz. Türkiye ile İsrail müttefik devletlerdir ve aralarında bir sürü ticaret bulunmaktadır. Birbirlerine savaş ilan etmeleri çok düşük ihtimaldir. Bir Arap devleti için şanlı Türk askeri gidip savaşmak zorunda değil.
Bakın mesela bir taktik vereyim Türkiye ile İsrail'in yakınlaşması hiç hoşuma gitmese de Türkiye'nin işine gelir. Çünkü ermeni soykırımı iddialarından kurtulabilir Türkiye. Çünkü yahudiler için önemli olan almanların yaptığı yahudi soykırımı dolayısıyla bunu öne atacakları için hep ermeni soykırımı önemsiz kalacaktır hatta kimse inanmayacaktır bile. Zaten bir iddiaydı da. ABD'deki yahudi lobisi ermeni lobisinin yanında olmak yerine Türkiye'nin yanında olur bu vesileyle. Alın size denge siyaseti. Zaten çok güçlü bir ülke de değilsin ekonomin batmış halkın açlık sefillik çekiyor.

Ben terör örgütünü savunmuyorum.
Ama senin gibi kaçak da dövüşmüyorum.
Yok tarafsızım filan laflarıyla.
Geçmiş mesajlarından birinde benle ilgili mesnetsiz bir şey yazmış arkadaş.
O mesajına cevaben yazdım onu.
Ki bu da seni ilgilendirmez.
Zira şu an onun yerine cevap vererek sen ona hakaret ediyorsun farkında değilsin.

Bayrakların anlamı bizim için ne sıkıntı doğuruyor, bahaneye bak yaaa 😀
Sen komedi misin birader?
BM 200 yüksek katlı ev İsrail bombardımanında yıkıldı diyor.
Oysa Filistin tarafı kendilerini bombalayan uçakların kalktığı havaalanını vurmuş.
Tren raylarını sabote etmiş.
Ulaşımı sekteye uğratmış.

Bırakın artık bu ayakları.
Bir göbek atmadığınız kaldı, müslümanlar ölüyor diye.
İsrailin günahına ortaksınız.
İçtiğiniz suda bir sorun olabilir ciddiyim. Müslümanlar ölüyor diye neden sevinelim? Bak 30 kere söyledim cevaplayamadın Demir Kubbe olmasa İsrail'e düşecek roketlerin hesabını versene bir? Onların attığı roketler şehirlere düşecek demir kubbe sistemi olmasa. İsrail bayrağının anlamına karşı laf söylüyorsun ki doğru diyorsun ben de sana Filistin bayrağının da pek bir farkı yok aynı şeyin laciverti diyorum bahane diyorsun. Sen cidden iyi değilsin. Filistin'in İsrailli halka yaptığı saldırılar, araçlarına ve canlarına zarar vermeleri de mi doğru? Ben tarafsız inceliyorum sadece bana saçma gelen sizin şu Filistin fanlığınız. Söyleyin neden Filistin'i desteklediğinizi mantıklıysa biz de destekleriz.

Bir de müslümanım diye gezinip hakkında hiçbir bilginiz olmadığı birine beddua etmeniz ne kadar gerçek bir müslüman(!) olduğunuzu da gösteriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı