GBWhatsapp'dan normal WhatsApp'a sohbet nasıl taşınır?

ASTINOS

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, ben yaklaşık 4 yıldır bir Android kullanıcısı olarak telefonuma format da atsam gbwhatsapp klasörünü PC'ye atarak sohbetlerimi geri alabiliyordum, ama artık IPhone'a geçiyorum ve oraya gbwhatsapp yükleyemeyeceğim bu yüzden mesajlarımı normal WhatsApp'a yüklemenin yollarını arıyorum. Bilgisi olan varsa beni yönlendirebilir mi lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllar önce bu neymiş deyip yükleyip kullanmıştım. Allah'tan bir ay kadar sonra sıkıldım. Sonrasında sizin gibi normal WhatsApp'a verileri taşımak istemiştim. Mevzuda orada patladı zaten.
Bir ay sonra silme kararı alınca verileri Drive'a geri yükleyeyim dedim. Fakat o yedek al butonu sizlere ömürmüş. Önemli mesajlar vardı çöp oldu diğer resim video falan duruyor fakat tam bir baş belası bir şey.
Olan benim verilere oldu. Can sağlığı dedik geçtik.

Siz ne kadar kullandınız bilmem ama önce normal WhatsApp kullanıcı gibi yedek almayı deneyebilirsiniz.
WhatsApp > ayarlar > sohbetler > sohbet yedeği kısmından önce Google hesabınızı bağlayın, ardından yedekleme işlemini başlatın. Sonrasında yeni telefonunuzda hesabınızı açıp, yedeği geri yükleyip kontrol edin. Eğer gbwhatsapp geliştiricisi uygulamayı güncelleyip özelliği düzelttiyse işlem başarılı olur.

Alternatif yol maalesef veriler şifreli olduğu için yok denebilir.
Bu aşamadan sonra önemli sohbetlerinizin ekran görüntüsünü almak ve diğer (resim, video ve ses) verilerinizi dosya yöneticisinden direk çekmek dışında yapabilecek bir şey yok.

ha ben şansımı zorlarım, belki olur başka yol var mı? derseniz şöyle bir sayfa buldum.

Size tavsiyem ise orijinali varken, fazlaca özellik sunulup aslında arka planda verilerimizi sızdıran ve bu tarz durumlarda insanları mağdur eden uygulamalardan uzak durun.

İnşallah verdiğim bilgiler işinize yarar, iyi akşamlar.

Gbwhatsapp'tan yedekleyince Dosyalardan Android - com.gbwhatsapp - media - Gbwhatsapp menüsündeki dosyaları kopyalayıp normal whatsapp kurulumu yapmadan Dosyalardan Android - com.whatsapp - media - Whatsapp klasörüne yapıştırdıktan sonra notmal whatsapptan kurulum yapın ve yedeği görecektir, onu kurun.

Gbwhatsapp'tan yedekleyince Dosyalardan Android - com. Gbwhatsapp - Media - Gbwhatsapp menüsündeki dosyaları kopyalayıp normal WhatsApp kurulumu yapmadan Dosyalardan Android - com. WhatsApp - Media - WhatsApp klasörüne yapıştırdıktan sonra notmal WhatsApp'tan kurulum yapın ve yedeği görecektir, onu kurun.

Merhaba. Daha ayrıntılı anlatabilir misiniz acaba?

Merhaba. Daha ayrıntılı anlatabilir misiniz acaba?
Merhaba.
1- GbWhatsapp ayarlarından sohbet yedeği oluşturun.
2- Normal Whatsapp'ı indirin
3- Açın ama numara falan girmeden çıkın.
4- Dosyalar Uygulamasını açın.
5- Aşağıdaki klasörü takip edin.
Android
com.Gbwhatsapp
Media
Gbwhatsapp içindeki 3 klasörü (Backups, Databases, Media) seçip kopyala diyin.
6- Aşağıdaki klasöre gidip yapıştırın.
Android
com.WhatsApp
Media
WhatsApp klasörüne yapıştırın.
7- Normal WhatsApp'ı açın
8- Kurulum yapımaya başlayın (Numara girin)
9- Yedeği otomatikmen görecektir, onu kurun.
Bu kadar.

Merhaba.
1- GbWhatsapp ayarlarından sohbet yedeği oluşturun.
2- Normal Whatsapp'ı indirin
3- Açın ama numara falan girmeden çıkın.
4- Dosyalar Uygulamasını açın.
5- Aşağıdaki klasörü takip edin.
Android
com.Gbwhatsapp
Media
Gbwhatsapp içindeki 3 klasörü (Backups, Databases, Media) seçip kopyala diyin.
6- Aşağıdaki klasöre gidip yapıştırın.
Android
com.WhatsApp
Media
WhatsApp klasörüne yapıştırın.
7- Normal WhatsApp'ı açın
8- Kurulum yapımaya başlayın (Numara girin)
9- Yedeği otomatikmen görecektir, onu kurun.
Bu kadar.
Tekrardan merhaba. Normal whatsapp telefonuma inmiyor, gbwhatsappım kapandı ama mesajları yedeklemişdim. Acil mesajlar gerekince whatsapp business indirip açdım, mesajlarım gelmedi tabi. Artık geç mi? Çok
önemli mesajlar vardı, ulaşmak istiyorum

Tekrardan merhaba. Normal whatsapp telefonuma inmiyor, gbwhatsappım kapandı ama mesajları yedeklemişdim. Acil mesajlar gerekince whatsapp business indirip açdım, mesajlarım gelmedi tabi. Artık geç mi? Çok
önemli mesajlar vardı, ulaşmak istiyorum
Sizin mesajınızı çok geç gördüm. Eğer hala mesajlata ulaşmanın yolu varsa bana telegram adınızı verir misiniz lütfen, ulaşayım size 🙏🏻

Son düzenleme:
Tekrardan merhaba. Normal WhatsApp telefonuma inmiyor, gbwhatsappım kapandı ama mesajları yedeklemişdim. Acil mesajlar gerekince WhatsApp business indirip açtım, mesajlarım gelmedi tabii. Artık geç mi? Çok
Önemli mesajlar vardı, ulaşmak istiyorum

Sizin mesajınızı çok geç gördüm. Eğer hala mesajlata ulaşmanın yolu varsa bana Telegram adınızı verir misiniz lütfen, ulaşayım size 🙏🏻

Merhaba.
Eğer belirttiğim
Android
Com. Gbwhatsapp
Media
Gbwhatsapp içindeki 3 klasör (Backups, Databases, Media) duruyorsa,
Dediğimi yapabilirsiniz, verileriniz gelir.
Yoksa silinmiştir, artık alınamaz.

Cihazınız Huawei sanırım
Android için WhatsApp'ı indirin adresinden Paket yükleyici derseniz resmi WhatsApp sürümü indirirsiniz zaten.

Merhaba.
Eğer belirttiğim
Android
Com. Gbwhatsapp
Media
Gbwhatsapp içindeki 3 klasör (Backups, Databases, Media) duruyorsa,
Dediğimi yapabilirsiniz, verileriniz gelir.
Yoksa silinmiştir, artık alınamaz.

Cihazınız Huawei sanırım
Android için WhatsApp'ı indirin adresinden Paket yükleyici derseniz resmi WhatsApp sürümü indirirsiniz zaten.
Hayır cihazım samsung, önceden normal whatsapp kullanıyordum, daha sonra silmişdim, şimdi yüklerken hata veriyor, yüklenemiyor. Dosyalara bakdım, 3 tane backups dosyası mevcut, 10 tane databases, 22 tane de media dosyası. Çok fazla karmaşık, nasıl yapacağımı bir türlü anlayamıyorum. Ve bu kadar dosyayla ne yapacağımı da. Sizinle iletişime geçemezmiyim? Yardım etmenizi rica ediyorum

Hayır cihazım samsung, önceden normal whatsapp kullanıyordum, daha sonra silmişdim, şimdi yüklerken hata veriyor, yüklenemiyor. Dosyalara bakdım, 3 tane backups dosyası mevcut, 10 tane databases, 22 tane de media dosyası. Çok fazla karmaşık, nasıl yapacağımı bir türlü anlayamıyorum. Ve bu kadar dosyayla ne yapacağımı da. Sizinle iletişime geçemezmiyim? Yardım etmenizi rica ediyorum
Dediğim gibi, uzaktan da olsa anlattığım şekilde yapmanızı isteyecem ancak.
Adımları uygularsanız veya telefonu bilen yanınızda olan birisinden destek almanızı öneririm.

Dediğim gibi, uzaktan da olsa anlattığım şekilde yapmanızı isteyecem ancak.
Adımları uygularsanız veya telefonu bilen yanınızda olan birisinden destek almanızı öneririm.
Telegram kullanıyorsanız iletişime geçemez miyiz acaba? Size ekran görüntüleri yollayayım bana yardımcı olun, gerçekten mesajlara erişmem gerek. O kadar dosyayla ne yapacağımı bilemiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı