Mekanik klavye tamiri nerede yapılır?

Harun Tilki

Decapat
Daha fazla  
CTRL tuşu bozuk çalışan klavyemin swich çıkarmaya çalışırken böyle oldu. Ne yapmalıyım?

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Sıkıntı yok sadece switch kırılmış. Hot swap ise yeni switch alın veya şimdilik kullanmadığınz bir tuştan switchi alıp takın düzelir. Değilse açıp lehimlemeniz lazım.

O zaman içini açıp havya ile yeni switch takacaksınız.

Şimdi ben nasıl yapacağım tam olarak anlamdım

Hotswap degil, lehimli switchi sokmeye calismissin ve kirilmis pinler. Klavyenin icini acip pcbnin arkasindann o switchin lehimlerini eritip yenisini lehimlemen gerekir. Lehim yapmayi bilen biri rahatlikla yapabilir kolay bir sekilde.
kral bunu elektirikcide yaptırsam olurmu

İçini açacaksınız, siz veya lehim bilen bir arkadaşınız da kırık switchin olduğu yere yeni bir switch lehimleyecek. Tabii bunun için switch de almanız lazım. Switchi de internetten bulabilirsiniz.

Şimdi ben nasıl yapacağım tam olarak anlamdım

kral bunu elektirikcide yaptırsam olurmu
Lehim biliyorsa yapar tabii ki ama para da alır, çok zor bir iş değil lehimlemek. Bilen biri vardır çevrenizde illaki

İçini açacaksınız, siz veya lehim bilen bir arkadaşınız da kırık switchin olduğu yere yeni bir switch lehimleyecek. Tabii bunun için switch de almanız lazım. Switchi de internetten bulabilirsiniz.

Lehim biliyorsa yapar tabii ki ama para da alır, çok zor bir iş değil lehimlemek. Bilen biri vardır çevrenizde illaki

Bu uyarmı

Uyar tabii ki ama diğer switchler ne? Uyumlu olsun diğerleriyle. Klavye red ise yenisini de red alın

Geri
Yukarı