GCAM Neden bu kadar kaliteyi degistiriyor?

DucaliaN

Hectopat
Arkadaşlar, bir video izledim. Redmi Note 8'e GCAM yüklemiş. Yabancı biri güzel bir Config dosyasıyla birlikte resmen iPhone 11 gibi veya daha kaliteli çekiyor, bu GCAM nasıl bu kadar etki ediyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik olarak zor olmasa gerek. Pozlama süresini, ISO'yu vs. değiştiriyor.
Burada asıl soru madem bir telefonun kamerası GCAM kullanınca çok daha iyi fotoğraf çekebiliyor, üretici firma neden bunu kendisi yapmıyor?

Bunun tek nedeni ISO değeridir. Stok uygulamayla manuel modu kullanıp, ISO değerini iyi bir şekilde ayarlarsanız, fotoğraflarınız GCAM ile çekilmiş fotoğraflardan daha iyi bile olabilir.
Ayrıca, Google kamera algoritmaları gerçekten çok iyi olduğundan bunları siz yapmadan otomatik yapıyor ve fotoğraflar fazlasıyla kaliteli hale geliyor.

Ek olarak; Google, hiç kimsenin sahip olamayacağı Google Fotoğraflar'a sahip, bunun sayesinde milyarlarca görüntü ve videoyu analiz edip, hesaplamalı fotoğrafçılık algoritmalarını geliştirmek için görüntülerin / videoların parçalarını kullanıyor.

Son düzenleme:
Bunun tek nedeni ISO değeridir. Stok uygulamayla manuel modu kullanıp, ISO değerini iyi bir şekilde ayarlarsanız, fotoğraflarınız GCAM ile çekilmiş fotoğraflardan daha iyi bile olabilir.
Ayrıca, Google kamera algoritmaları gerçekten çok iyi olduğundan bunları siz yapmadan otomatik yapıyor ve fotoğraflar fazlasıyla kaliteli hale geliyor.
Tek ISO değil. Benim telefonda GCAM ciddi manada daha keskin çekiyor fotoğrafları. Pozlama süresi de öyle aman aman farklı değil.
İşleme algoritması farkı var sanırım.
Şimdi çektiğim iki fotoğrafa bakalım. Koltukta duran battaniyeyi çektim. Biri kendi kameram diğeri GCAM ile. İkisi de aynı pozisyondan otomatim ayarda çekildi.
P_20210507_035640_1.jpg

Telefonun kendi kamerasıyla çektiğim ve kırptığım fotoğraf.

IMG_20210507_035650_1.jpg

GCAM ile çekip kırptığım.

Ortada bulunan siyah tüy tanesinin saçakları görünmüyor bile kendi kameramla çektiğimde.
Fakat GCAM ile çektiğim fotoğrafta tüy tanesinin üst kısmında ki saçaklar daha belirgin.
İki fotoğrafta da hemen hemen aynı ISO ve pozlama süresi var bu arada.
Nasıl oluyor şimdi bu? Ve ben neden bu sonuca ulaşmak için GCAM kullanmak zorundayım?:)

Geri
Yukarı