GE60 0ND BIOS güncelleme (Secure boot olmayanlar)

Boost sorunu dediğinizi anlamadım? Windows 7'de de çalışır ancak Windows 8.1'e geçmeniz daha iyi olacaktır.

Murat Bey önce firmware güncellemesi yapmıştım, Win7 için. Sonra da verdiğiniz bios güncellemesini yaptım. Bende de ekran parlaklığını değiştirememe sorunu oldu. Format attım Win7'yi kurdum tekrar şu an ama sıkıntı hala devam ediyor.

- - - Güncellendi - - -

Fanı da durmuyor laptopun, hızlı çalışmaya başladı. 514 sürümünü win7 biosa yüklerseniz "Cihaz brick olur" diye uyarı var msi sitesinde. Benim biosun 10f sürümü idi ve Win7 kuruluydu. Bu uyarıyı bugün gördüm ama ne yazık ki.

- - - Güncellendi - - -

@Murat5038 bey bir cevap verir misiniz mümkünse?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda söylediklerinizin hepsinin çözümü var okursanız iyi olur. Windows 8.1'e geçip İlk önce Bios sonra firmware yüklenir. Bunları yaptıktan sonra bios default yapmanız gerektiğini de yazmıştım yukarıda bunu uygulamamışsınız.

Ekran parlaklığı ilgili 2 öneri yaptım biri firmware idi doğru olanı yükledi iseniz SCM olanı yükleyin demiştim okuyup yazsa idiniz iyi olurdu.

Yukarıda söylediklerinizin hepsinin çözümü var okursanız iyi olur. Windows 8.1'e geçip İlk önce Bios sonra firmware yüklenir. Bunları yaptıktan sonra bios default yapmanız gerektiğini de yazmıştım yukarıda bunu uygulamamışsınız.

Ekran parlaklığı ilgili 2 öneri yaptım biri firmware idi doğru olanı yükledi iseniz SCM olanı yükleyin demiştim okuyup yazsa idiniz iyi olurdu.
Ben size windows 7 için sormuştum ama. Siz de sorun olmaz dediniz. Onların hepsini okudum, bios update yaptıktan sonra default'a da döndüm.

Dönmediğime nasıl kanaat getirdiniz. Firmware'yi biostan evvel zaten yapmıştım. SCM ise Win8 için zaten. Servise yolladım orijinal biosa dönmeleri için, teşekkürler.

Şimdi bir şey sormak istiyorum cihazımda Win 8.1 yüklü. Bios'um da, firmware'ımda Win 8 için. Ben Win 7'ye döndürmek istiyorum herhangi bir problem ile karşılaşır mıyım ?

Şimdi bir şey sormak istiyorum cihazımda Win 8.1 yüklü. Bios'um da, firmware'ımda Win 8 için. Ben Win 7'ye döndürmek istiyorum herhangi bir problem ile karşılaşır mıyım ?

Model aynı ise firmware ve sorun olursa Win7 olan bios'u yüklerseniz sorun olmaz.
Windows 8.0'den Windows 8.1'e geçeceğinize neden 7'ye geçiyorsunuz?

Murat abi sistem bios ekranında ve komut satırında 30 saniye bekliyor. Bunun için bios güncellemesi yapcam. Ancak windows 7 de kalmayı düşünüyorum. Dediğiniz proğramı çalıştırdım allfiles yaptım ancak msi sitesinden indirdiğim dosyayı aç diyorum. içindeki dos v.s 4 tane dosyayı kabul etmiyor. Yardımcı olabilirmsin ?

BIOS sürümüm e16gaims.10f . Windows 7 için en son bu sürüm gözüküyor galiba ama bu sürümde UEFI desteği yok BIOS 514 olan versiyonu bir atsam laptopuma herhangi bir zararı olur mu ? Versiyon 514 Windows 8 için gözüküyor ama sonuçta donanım aynı değil mi ? Versiyon 514 yapıp UEFI desteği açıldığında sadece Windows 7 için mi sorun olur yoksa genel anlamada mi laptopda sıkıntı çıkar ? UEFI desteğini açabilirsem Windows 8 veya iAtkos ile ML3U yüklemem mümkün mü?

Merhabalar win7 kullanıyorum. Biosum şuan en güncel versiyonda ama fan sorunum vardı. 7 için olan firmware dosyasını indirdim. Yaptım ama ekran parlaklığı sorunu çıktı bende de. İntel hd graphics, touchpad, s-bar hepsini kaldırdım yeniden kurdum olmadı. Firmware'yi tekrar kurdum yine olmadı bilen yapan yokmu. Arkadaşlar lütfen yardım edin.

Geri
Yukarı