Gece boyu bilgisayarı açık bırakmamın zararı olur mu?

70 GB'lık bir oyun indirmek istiyorum ama gün içinde zamanım olmuyor, gece boyu açık bırakmanın büyük bir zararı olur mu?
Bir sorun olmaz eğer teknik bir sorun olmazsa. VDS sunuculardan örenek verelim. Oynadığın oyun sunucularının kurulu olduğu bilgisayarlar sadece yılda 2-3 kez termal bakım için kapanıyorç

Ben bilgisayarı 4 gün açık bıraktım termal macun varsa sıkıntı yok.

İlk olarak termal macun olmayan bir sistem olmaz. 2. olarak bu durumun termal macun ile ne alakası var?

Sorun olmaz. Ancak hem güç tasarrufu hem de monitor ömründen yememek için ekranı kapatabilirsin. Onun dışında en düşük performans alabilirsin. Başka türlü boştayken açık bırakmanın zararı olmaz. Sadece arkadaşların dediği gibi faturaya yansır. Oda aman aman bir şey değil yüke girmediği için.

Sorun olmaz. Ancak hem güç tasarrufu hem de monitor ömründen yememek için ekranı kapatabilirsin. Onun dışında en düşük performans alabilirsin. Başka türlü boştayken açık bırakmanın zararı olmaz. Sadece arkadaşların dediği gibi faturaya yansır. Oda aman aman bir şey değil yüke girmediği için.

Fatura zaten her türlü gelecek :).

Bu 70GB'lık indirmeyi aslında saate 5 watt harcayan telefonlarımız bile yapabilirken saate 100 watt harcayan bilgisayarlarımızı açık bırakmak zorunda kalıyoruz... Aslında Steam gibi platformlarda bu yöntem kullanılmalı. Diskleri rahatlıkla telefona bağlayabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı