PC Sürekli açık kalırsa zararı olur mu ?

• Konuyu başlatan hastai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 12B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buyur dostum
Tek başına virüs koruyucu okadar kullanmaz diye düşünüyorum. İşlem bölümünün resmini eklerseniz daha iyi yardımcı olurum. Görmeden birşey diyemem.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    54,4 KB · Görüntüleme: 719
Soğutma, PSU ve sisteme gelen elektrikte bir sorun yoksa boşta iken PC'nin açık kalması parçalarının ömrüne etki etmez.

Dünyanın elektriğini yakar yazık günah kardeşim. Uyku moduna bari al kullanmadığın zaman.

Valla haklısın da ailede ortak kullanım bir pc. Biri kalkıyor biri oturuyor başına

Search Settings, pwrisovm, ONE notem, iTunes kapatın ve virüs taraması ve malware taraması yapın bilgisayarınıza.

Cpuda dalgalanmalar cok oluyor. Bir anda 13ten 57 ye gibi. Bu olay masaustundeki bir simgenin yerini degistirirken olabiliyor.

Tamam dostum yarın deneyip sonuçları aktarırim size.

E4600 intel core duo.

Belli başlı yavaşlıklar da gösterebiliyor. Uzun bir müddet laptop kullandım ve hala kullanıyrum. Sürekli açık kalır freelance çalıştığım ve geliştirilen projeler, açılan tarayıcı pencereleri ve sekmeleri, açık kalan programlar bunlar sürekli kalır bende. Bu yüzden genellikle kapatmamaktayım. Bu büyük şekil de bir değişiklik göstermekte. Özellikle tarayıcılar sürekli açık kaldıkları zaman ram konusun da çok harcamaya başlıyorlar. Tabi bu tarayıcılar da kullandığım eklentiler yüzünden de kaynaklı.

Bu yüzden tüketim artış gösteriyor. Ayrıca açık kaldığı süre boyunca açık kalan programlar ve tarayıcılar belli bir zaman sonra yavaşlık gösterebiliyor. Yani benim için sadece belli başlı yavaşlamalar ve biraz fatura dışın da bir sorun yaşatmıyor. Sende kapatma yada istersen uykuya al.

Bende günü geliyor günlerce açık bırakmak zorunda kalıyorum pc'yi. Tabi bir yavaşlık oluyor ama tahminimce hdd'nin yorulmasından kaynaklanıyor bu yavaşlık. Çünkü kulağımı hdd'ye yaklaştırdığım zaman boştayken bile normalin üstünde bir gürültü duyuyorum. Sanki bir sürü uygulama çalıştırıyorum arka planda. 2 saat dinlendirdikten sonra devam. :D Yani bilgisayarı boşu boşuna açık bırakmayın. Powerin ömrüne yazık. He yok ben bırakıcam dersenizde bir sıkıntı olmaz bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı