Gece fotosentez yapan çiçek önerisi

Framboğaz

Decipat
Daha fazla  
Geceleri uyuyamadığım ve odama da ivezler doluştuğundan dolayı camını açmadığım için bana oksijen sağlayacak bir çiçek arıyorum gözüme (Enver) :D Paşa Kılıcını kestirdim sizin önerileriniz nelerdir?

Hocam bitkiler ışık olmadan fotosentez yapamaz sadece ortamdaki CO2'yi depolayabilir diye biliyorum hatta ekstra solunum da yapacağı için sizin o2'nizi de kullanır. (Bahsettiğim miktarlar çok düşük odanıza alacağınız küçük bir bitkinin size vereceği veya alacağı bir oksijen size etki etmez, dekor için düşünüyorsanız alınabilir.)

Bilmiyorum hocam enerji olmadan nasıl fotosentez yapabilirler ki? Acaba yapay ışığı kastederek mi gece oksijen üreten bitkiler demişler? Aloe vera, paşa kılıcı, kaktüs gibi bitkilere ben balkonda bakıyorum ama ilk defa gece oksijen ürettiklerini duydum ayrıca bu bitkiler de ilaca ihtiyaç duyuyor bunların toprağına da çeşitli sinekler gelebiliyor haberiniz olsun. Bana soracak olursanız aloe vera derim en az meşakkatlisi ayrıca çoğaltması vs. de basit büyüdüklerinde kesip bir kaseye zehirli kısmını akıtarak yüz bakımı da yapabilirsiniz. Zaten dediğim gibi bu bitkilerin alıp verdiği oksijen miktarları sizin odanızdaki havayı etkilemeyecektir ama görüntü olarak bir ferahlık katabilir.

Bilmiyorum hocam enerji olmadan nasıl fotosentez yapabilirler ki? Acaba yapay ışığı kastederek mi gece oksijen üreten bitkiler demişler? Aloe vera, paşa kılıcı, kaktüs gibi bitkilere ben balkonda bakıyorum ama ilk defa gece oksijen ürettiklerini duydum ayrıca bu bitkiler de ilaca ihtiyaç duyuyor bunların toprağına da çeşitli sinekler gelebiliyor haberiniz olsun. Bana soracak olursanız aloe vera derim en az meşakkatlisi ayrıca çoğaltması vs. de basit büyüdüklerinde kesip bir kaseye zehirli kısmını akıtarak yüz bakımı da yapabilirsiniz. Zaten dediğim gibi bu bitkilerin alıp verdiği oksijen miktarları sizin odanızdaki havayı etkilemeyecektir ama görüntü olarak bir ferahlık katabilir.
Hocam kılıç çiçeği ortam da ki karbondioksiti alarak oksijen üretiyormuş ikilemde kaldım odam da zaten karbondioksitten geçilmiyor havasız oluyor. Aleo vera ise filtreleme görevi görüyormuş ben biraz daha düşünüceğim hocam teşekkürler fikriniz için.

Geri
Yukarı