Gece uyurken laptop şarjı çekilmeli mi?

Hocam küçüklükten gelen bir korkum var. Hem takmaya hem çekmeye korkuyorum nedense. O kadar korkağım ki telefonun şarkını 3 gün once prize taktim normalde her gün çıkartır başını powerbanke takarım ama korkudan çıkarmıyorum. Siz düşünün.
Hocam anlıyoruz sizi bu korku bizlerde de var merak etme önerdiğim ürünü al her elektronik ürününde kullan eğer bir şey olursa zaten ürün elektiriği kesiyor içinden şartelli.

Ben çekiyorum şahsen gece elektrik gidip gelir de laptopa zarar veriri diye.
Ben laptopa takili birakmiyorum. Laptopu 100 yapip kapıyorum şarjini da çekiyorum. Bence daha iyi oluyor.

Merhaba. Laptopu gece yatarken tabii şarjdan çıkartıyorum fakat merak ettiğim şey, şarjını da prizden çekmemiz gerekli mi?

Bende estone marka bir şarj aleti var PC için. Onu kullanıyorum. Çekmezsem şarjına zarar gelir mi?

Şarjın üstünde bir tuş vs. yok akıntı kesen. Prizde olduğu sürece açık olacak gibi bir şey.

Radyasyon vb. konular benim için sorun olmuyor.
Laptop bataryalarının limitini 80% ve 60% gibi sınırlama imkanı oluyor ömrünü uzatmak üzere kendi yazılımlarında eğer var ise kontrol edin şarjdan çıkarmanıza da gerek kalmayabilir o şekilde ve şarj aletini bile prizden çıkarmayı düşünüyorsanız güç açma kapamalı tuşlu prizler çok daha mantıklı olacaktır.

Elektrik gidip gelirse oluşabilecek hasarı ilk adaptör göğüsler, laptopa zarar gelmez. Eğer adaptör cortladıysa bilgisayara zarar verir.
Hocam pcnin kendi 10 yıllık şarjı vardı bir gün pcye takınca elimde patladı mecbur 1-2 yıldır yenisini kullanıyorum bizim burada elektrik 6-7 ayda bir anca gidiyor gittikten sonra 10dk geçmeden de geliyor sorun olmaz yani diye düşünüyorum.

Yaklaşık 1 yıldır prizden çıkarmadım bir sorununu görmedim. Sadece laptopa takılan kısmı her kapattığım da çıkarıyorum o kadar.
Ben de öyle yapacağım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı