Gece uyutmayan diş ağrısına ne iyi gelir?

20'lik diş ağrısı için diş macunu iyi geliyor. Dişin çıktığı bölgeye ufak miktarda diş macunu koyun. Sürekli yapıldığı zaman dil ve yanaklarda yaralar oluşur. Kesin çözüm, dişçiye gitmek.

Pense paslı ise...
Diş şu anda çıkık vaziyette değil ama salladığını hissediyorum, diş macununu tam olarak nereye koyacağım? Açık oluşan bir bölge yok.

RAKI ile gargara(Şaka şaka) apse yapmadan dişçiye git sonra daha kötü olur
Şaka değil, eğer rahatsız olan kişinin yaş veya herhangi bir engel durumu yoksa aşırıya kaçmadan, bir iki duble rakı, votka, viski vs yüksek alkollü bir içki alması rahatlatıcıdır. En azından bu gece rahat uyumasını sağlar.
Gargara işinden emin değilim ama o da alkol alımı ile birlikte rahatlamayı hızlandırabilir.

Tabii benimkisi 20'lik diş olduğu için (tam çıkmamış sadece ucundan gözüken diş) etine koyuyorum. Çok az koy. Ağrı kesici varsa onu da iç.
Bir de ekleyeceğim bir şey daha var, daha yirmilik dişlerim çıkmadı, azı dişimde var bu olay. Acaba diş artık dayanamadı mı? Üzerinden iki müdahale geçti, üçüncüde kanal tedavisi yapılacak gibi gözüküyorç

Şaka değil, eğer rahatsız olan kişinin yaş veya herhangi bir engel durumu yoksa aşırıya kaçmadan, bir iki duble rakı, votka, viski vs yüksek alkollü bir içki alması rahatlatıcıdır. En azından bu gece rahat uyumasını sağlar.
Gargara işinden emin değilim ama o da alkol alımı ile birlikte rahatlamayı hızlandırabilir.
Alkol kullanmıyorum ama gargarada geçirmiyor, genellikle 10 15 tane buzu bir poşete koyup üzerini bezle sarıyorum, yanağımı o şekilde uyuşturuyorum sürekli bastırıp, iyi geliyor.

Bir de ekleyeceğim bir şey daha var, daha yirmilik dişlerim çıkmadı, azı dişimde var bu olay. Acaba diş artık dayanamadı mı? Üzerinden iki müdahale geçti, üçüncüde kanal tedavisi yapılacak gibi gözüküyorç.
2015 yılında alttaki en son dişim kanal tedavisi+ dolgu oldu. 2021 yılında gerçek dişim kırıldı, dolguya bir şey olmadı. İltihaplanma oldu. Doktor dedi ki: Artık gerçek dişin de kalmadı, çekelim dedi. Çektirdim. 2022 Mayıs ayında ağrılar başladı. Baktım dişin ucu gözüküyor. Doktora gittim, ağrı kesici ve antibiyotik verdi. Yani o boşluğu 20'lik diş kapatacak. 20'lik dişi çektirmeye gerek yok bende. Şu an 23 yaşındayım. Sadece tam olarak çıkan bir dişim var. Kanal tedavisinden ötürü dişimde kist oluştu ve kanal eğesi kaldı. O dişi de çektiler. 20'lik diş boşluğu kapattı.

2015 yılında alttaki en son dişim kanal tedavisi+ dolgu oldu. 2021 yılında gerçek dişim kırıldı, dolguya bir şey olmadı. İltihaplanma oldu. Doktor dedi ki: Artık gerçek dişin de kalmadı, çekelim dedi. Çektirdim. 2022 Mayıs ayında ağrılar başladı. Baktım dişin ucu gözüküyor. Doktora gittim, ağrı kesici ve antibiyotik verdi. Yani o boşluğu 20'lik diş kapatacak. 20'lik dişi çektirmeye gerek yok bende.
Yirmilik dişler en altta mı çıkıyor, benim bu dişim en sol tarafta sonuncudan bir önce.

Yirmilik dişler en altta mı çıkıyor, benim bu dişim en sol tarafta sonuncudan bir önce.
Üstteki mesaja bir şeyler daha yazdım, son kısmı okursun. Toplam 4 tane. 2 alt, 2 üst. Bende üsteki diş kolay çıktı, hatta ağrısız. Lakin alttaki çok zor çıkıyor, ağrılı. Şu sıralar ağrı yok. En sonda oluyor. Sağ alt 1, sol alt 1, sağ üst 1, sol üst 1.

Şu an 23 yaşındayım. Sadece tam olarak çıkan bir dişim var. Kanal tedavisinden ötürü dişimde kist oluştu ve kanal eğesi kaldı. O dişi de çektiler. 20'lik diş boşluğu kapattı.
Bu kısmı ek olarak yazdım, okursun @Darsiere.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı