Gece Yatarken Modemi Kapatıyor Musunuz?

Babam geceler kapatıyor. Sebebi ise elektrik parası veya radyasyon değil. Ev sahibi hemen yanımızda oturuyor ve internet şifresini ona da verdi. Geceleri yatmıyor bekar adam. Geceleri girip kotadan daha fazla harcamasın diye kapatıyor :D
Zamanlı ağ kurup vb. halledebilirsiniz aslında. :D

Adam cevabı vermiş :D

Kimseye bedava şifre vermem. Para verse de vermem. 24 MBPS netim var zaten bana anca yetiyor.
Hocam zam yapmasın diye ;):D Bizimki de ''sözde'' 24 MBPS %100 kota kullanınca 3 MBPS'ye düşürüyoruz diyorlar fakat ay başında da 3 MBPS görüyorum :D
Zamanlı ağ kurup vb. halledebilirsiniz aslında. :D
Bunu öğrendiğim iyi oldu akşam söyleyeceğim :D

Arkadaşlar babam takıntı haline getirmiş yatmadan önce mutlaka kapattırıyor modemi öyle yatıyor, kendisine sorunca da: "Odana radyasyon yayılır." diyor. Kendisi haklı mı, kapatmak gerekir mi? Sizler neler yapıyorsunuz? :D
Biz alacağımız zararı zaten almışız. Bu arada kapatmıyorum. Ayrıca gece terden ölmemek adına işlemci fanı çalıştırıyoruz.

Son 2 seneye kadar kotalı kullanıyorduk. O sebeple kullanmadığımız zaman açmıyorduk, kullandıktan sonra kapatıyorduk. Ondan gelen alışkanlıkla sınırsıza geçtiğimiz zaman bile akşam kapatmaya başladık, hem de TT'nin verdiği modem ısınıyordu. Son 2 gündür toplu internet satın alıp Router ile satın alan ISS'ye geçtim (AKN'siz/8Mbps/Yalın/40TL). Şimdi ise Router'in kapatma düğmesi olmadığı için fişini çekiyoruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı