Geceleri elektrik daha mı ucuz?

Bizzat biz ailecek test ettik, 22:00'da Bulaşık makinesini çalıştırıyoruz + olarak Bilgisayarı 00:20 gibi oturuyorum oynuyorum 1 ay boyunca böyle denedik, 330 lira gelen fatura, 245 liraya düştü ve evet böyle birşey var.

Aklıma çocukluğum geldi bir an. :) Şuan tarife ile alakalı bir durum sanırım, tarifeye göre değişiyor. Ama eskiden böyle bir şey vardı. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gece çalıştırılırdı, ütü gece yapılırdı.

Akıllı sayaçlar ile yapılıyor bu dediğiniz tarifeler. Gece ucuz olduğu için bir hanede elektiriğin en çok kullandıldığı saat aralığı olan akşam 6-11 arası diğer abonelere göre daha pahalı bir ücretlendirme var diye biliyorum.
Böylece akıllı sayaç kullanmayanlar ile kullananlar arasındaki adalet sağlanmış oluyor.

Arkadaşlar Call of Duty Modern Warfare 2 indirmek için PC açık bırakacağım. Normalde ben oyun oynarken indiririm ama Online oyunlar oynarken indiremiyorum maalesef o yüzden gece indirip kurtulmak istiyorum. Geceleri elektriğin daha ucuz olduğu hakkında bir bilgi var ne kadar doğrudur bu acaba?

Normal bir tarifede imkansız. Fakat mesken-çok zamanlı tarifede bir miktar düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı