Geceleri neden korkarız?

O uyudugumuz icin, uyku ile alakali bir durum. Ancak gece uyanmayip bir zaman olcer birakirsak ve sabah uyandigimizda bakarsak zamanin ayni hizla aktigini goruruz. Dediginiz şey uyku ile alakali.

Hocam ama sonuç olrak biz uyuyoruz ama gerçekte de varız orada da 1 saniye geçiyor ama rüyada farklı oluyor, mesela gerçekte 8 saat geçiyor rüyamız taş çatlasa 10 dakika falandır.

Hocam mesela siz uyurken rüyanızın içinde 8 saat duruyor musunuz? Yoksa bu saniyeler mi sürüyor?
Karadeliklerde de 1 saniye, 1 saniye ama oradaki 1 saniye buradaki 1 yıl gibi oluyor ona bakarsak.
Uyku, karadelik ve bilinçli olunan vakitler. Bu üçü birbirinden çok ayrı şeyler. Nasıl bağdaştırdınız anlamadım.

Gece zamanın hızlı-yavaş geçmesi çok değişkendir. Metabolizmanın yavaşladıkça zamanın akış hızı da etkilenir. İnsan vücudu gece olunca uyku için kendini yavaşlatır buna metabolizma gibi yaşamsal faaliyetler de dahildir. Bilimsel olarak bunu söyleyebiliriz, ancak sizin dedikleriniz uzaktan yakından alakasız :D

Ne okudunuz hocam? Merak ettim :D

Yani burada söylemeyim. Arkadaşımla konuşurken arkadaşım dedi bende baktım biraz herhalde beni etkiledi. Bu arkadaşımda insanı deli etmek için var ha.
Onu 8 yasinda yasadim, sallanan sandalye videosu vardi ama cok saçma oluyor onlar. Izledigin seyden korkmayacak kadar buyumussundur.

Korkmadım, da etkiledi hocam. Ben etkileniyorum.

Uyku, karadelik ve bilinçli olunan vakitler. Bu üçü birbirinden çok ayrı şeyler. Nasıl bağdaştırdınız anlamadım.

Gece zamanın hızlı-yavaş geçmesi çok değişkendir. Metabolizmanın yavaşladıkça zamanın akış hızı da etkilenir. İnsan vücudu gece olunca uyku için kendini yavaşlatır buna metabolizma gibi yaşamsal faaliyetler de dahildir. Bilimsel olarak bunu söyleyebiliriz, ancak sizin dedikleriniz uzaktan yakından alakasız :D

Ama hocam arkadaş 1 saniye her yerde 1 saniyedir demiş böyle şeylerle karşılaştırınca nasıl öyle olmuyor onu anlamadım, 1 saniye her yerde 1 saniye ise bu dediklerimde neden değil?

Geri
Yukarı