Geceleri sürekli kabuslar görüyorum

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Son 3 gündür rahat uyuyamıyorum bunun yüzünden saat 11 gibi uykum gelir genelde, yatağa girip uyudum. İlk gördüğüm rüyada karanlık ve uzun bir koridor vardı duvarlarda kapılarda hep kan lekeleri vardı ve sürekli çığlık sesleri geliyordu sonra arkamdan yürüme sesleri geldi arkamı döner dönmez gözlerim karardı ani bir şekilde çığlık atarak uyandım. Uyandığımda saat 4 buçuktu korkudan geri uyuyamadım. Bugün ne kadar uzun uzun düşünsem de arkamı döndükten sonrasını hatırlamıyorum. 7'ye kadar oturdum. Dün akşamda benzer bir kabus gördüm yine karanlık ama bu sefer koridor değil bir hastanedeydim. Yine etrafta çığlık sesleri ve ağlayan bir kızın sesi geliyordu. O andan sonrasını hatırlamıyorum. Ama yine o kabus yüzünden geceleri hep 4 - 5 gibi uyanıyorum. 3 gündür böyle. Bu gece de benzerini görmek istemiyorum. Çünkü uyandığım zaman kalp krizi geçirecek hale geliyorum. Psikoloğa görünmeli miyim?

Son 3 gündür rahat uyuyamıyorum bunun yüzünden saat 11 gibi uykum gelir genelde, yatağa girip uyudum. İlk gördüğüm rüyada karanlık ve uzun bir koridor vardı duvarlarda kapılarda hep kan lekeleri vardı ve sürekli çığlık sesleri geliyordu sonra arkamdan yürüme sesleri geldi arkamı döner dönmez gözlerim karardı ani bir şekilde çığlık atarak uyandım. Uyandığımda saat 4 buçuktu korkudan geri uyuyamadım. Bugün ne kadar uzun uzun düşünsem de arkamı döndükten sonrasını hatırlamıyorum. 7'ye kadar oturdum. Dün akşamda benzer bir kabus gördüm yine karanlık ama bu sefer koridor değil bir hastanedeydim. Yine etrafta çığlık sesleri ve ağlayan bir kızın sesi geliyordu. O andan sonrasını hatırlamıyorum. Ama yine o kabus yüzünden geceleri hep 4 - 5 gibi uyanıyorum. 3 gündür böyle. Bu gece de benzerini görmek istemiyorum. Çünkü uyandığım zaman kalp krizi geçirecek hale geliyorum. Psikoloğa görünmeli miyim?

Hocam Müslüman iseniz abdest alın.

Yatağında ekmek kırığı vs. olmadığından emin ol. Hatta çarşafları vs. yenile. Bir ara yatağımın tekmelenme sesine ve şiddetine uyanmıştım uyku felciydim korkmayı bıraktığım anda gitmişlerdi sonra hemen felç etkisi kalktığı anda telefonu elime aldım saat gece 02ydi geri uyudum bir şey olmamıştı.

Ben kabusların psikoljik olduğu taraftarıyım. Zamanında böyle bir şey yaşadığımda dua okurdum her gece veya tek uyumamaya çalışırdım bir süre sonra geçmişti. Size bunları yaşatacak filmlerden,dizilerden,olaylardan uzak durun yatmadan önce kendinizi rahatlatın ve ışık açıkken yatmayı deneyin.Müslumansanız dua da okumanızı öneririm psikolojik olarak iyi hissettiriyor. Yanınıza bi bardak su alın yatmadan için ve gözünüz kapalıyken sizi mutlu edecek şeyleri veya sevdiğiniz şeyleri düşünebilirsiniz. Aklıma bunlar geldi geçmiş olsun eğer işe yaramazsa psikoloğa gidebilirsiniz size ilaç yazıcaklar büyük ihtimalle giderseniz uyku ilacı onu içtikten sonra da tüm gün uykulu gezeceksiniz.

Uyku felcindeyken gözlerimi kapadığım zaman tuhaf silüetler görmüştüm. Birden fazla kez uyku felci geçirdiğim için geri uyumam ve gerçekliğin farkına varmam uzun sürmedi. Her şey size bağlı.

Uyku felcindeyken gözlerimi kapadığım zaman tuhaf silüetler görmüştüm. Birden fazla kez uyku felci geçirdiğim için geri uyumam ve gerçekliğin farkına varmam uzun sürmedi. Her şey size bağlı.

Her gün daha kötüye gidiyor hocam. Bu konuyu açarken bile gözlerim yaşardı. Ömrümde hiç böyle kabuslar görmedim.

Arkadaşlar bu konuyla alakalı bende bir şey soracağım, ben gece uyurken tam dalıcağımı hissediyorum bazen sonrasında uyuyamıyorum. Gözlerimi açmaya çalışıyorum çok az açabiliyorum, böyle az bir şekilde mmm mmm diye ses çıkarabiliyorum ama uyanamıyorum. Uykuda olmadığımı biliyorum ama uyanana kadar en az 10 15 dakika mm mm diye ses çıkarıyorum. Bu nedir bilen var mı?

Daha önceden bu sahneleri barındıran film veya diziler izlediniz mi? Veya bu konularla alakalı oyunlar oynadınız mı? Veya kabuslar başlamadan önce ki gün o konular hakkında arkadaşlarınızla, ailenizle benzer bir şeyi tartıştınız mı? Yarın ne olup biteceğini görmemiz lazım. Eğer yarın da aynı kabus devam ederse yarın günün uzun bir kısmını sizi rahatlatacak şeyleri yaparak geçirin ve kâbuslarınızın tamamen sizin bilinçaltınıza bağlı olduğunu unutmayın. Paniklediğiniz sırada "beni korkutan sadece benim. Gördüğüm şeyler gerçek değil! Onları gerçekmiş gibi sanan sadece benim." deyin.

Geri
Yukarı