Geçen Sene %0,95 ile Alan Liseye %1,01 İle Girmek

Demir09

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi 492,8 puan ile %1,01'lık dilime girdim. Rahat %0,3-%0,4'lük dilime girerim diye bekliyordum fakat puanların aşırı yüksek olmasından dolayı böyle bir sonuç çıktı karşıma. Sizce %0,95 ile almış bir liseye girme şansım var mı? Nakillerde girebilirim diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk aşamada olmasa bile ilk nakilde kesin gidersin ki ilk yerleştirmede bile girme ihtimali yüksek. Son olarak senin için bazı şeyleri netleştirmek için şöyle bir şey yapabilirsin:
Yüz kişiden 1,01. isem işte TEOG'a kaç kişi girdiyse o kadar kişiden kaçıncıyım diye bir orantı kurarsan dereceni bulursun böylelikle yüzdelik dilimi seninkinden daha iyi olan okulların kontenjanlarına bakarsan Türkiye genelindeki, o zaman istediğin okula gitme ihtimalini az buçuk hesaplayabilirsin.

Başlıkta da belirttiğim gibi 492,8 puan ile %1,01'lık dilime girdim. Rahat %0,3-%0,4'lük dilime girerim diye bekliyordum fakat puanların aşırı yüksek olmasından dolayı böyle bir sonuç çıktı karşıma. Sizce %0,95 ile almış bir liseye girme şansım var mı? Nakillerde girebilirim diye düşünüyorum.
Girdin mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı