"Geçerli Bir IP Yapılandırması Yok/ Tanımlanamayan Ağ" Hatası

• Konuyu başlatan QART
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 2B

QART

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben yurtta kalıyorum. Bu güne kadar her şey normaldi. Kablolu internetten bağlanıyordum ama bir sistem arızası gereği kablolu interneti kapattılar. Kablosuz bağlandım ben de. Ama çok yavaş giriyordu. Bende driverını güncellemek istedim. Intel 7265 Wi-Fi çipim. Intel'den indirdim kurdum ve bu hatayla karşılaştım. 5 dakika önce bağlanabildiğim internete artık bağlanamıyorum. Başlıktaki hatayı veriyor. Denemek için telefonumdan mobil ağ paylaşımı yaptım ve ona da bağlanamadı. Aynı hatayı verdi. Telefonumdan yurdun Wi-Fi'sine bağlanabiliyorum hatta su an oda arkadaşımın bilgisayarından yurdun Wi-Fi'sinden yazıyorum ama benimki bağlanmıyor hiçbir şekilde. Driverı sildim. Windows otomatik algıladı aynı durum. Eski driverı kurdum yine aynı durum. Deaktif/aktif yaptım durum değişmedi. Elle IP tanımladım durum değişmedi. Driverı kurarken sistem geri yükleme noktası oluşturmuştum geri almaya çalıştım hata verdi geri yüklemedi. Aşağıda paylaşacağım bir yöntem dolanıyor her yerde, denedim olmadı. Ne yapacağım bilmiyorum gerçekten. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bahsettiğim yöntem şu;

Sorun ile ilgili olarak kullandığınız Ethernet kartının sürücülerini güncelleyerek deneyiniz.

Bunun dışında durum ile ilgili olarak Ağ bağlantısı sorunlarını giderme makalesini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki adımlarıda uygulayabilirsiniz.

Başlat\Aramaya Başla bölümüne CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.
  1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyit ediniz.)
  2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)
  3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
  4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
  5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
  6. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
Eğer bu işlem netice vermezse http://support.microsoft.com/kb/929852/tr makalesinde yer alan IPv6 özelliğini devre dışı bırakma FIXIT'lerini çalıştırıp test edebilirsiniz.

Çalışmıyor bu yöntem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisi üzerinden donanımı yazılımıyla birlikte kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın, ardından donanımın en güncel sürücüsünü bulup yükleyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı