Çözüldü 'Tanımlanamayan ağ, geçerli IP yapılandırmasına sahip değil' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enez

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirtildiği gibi, tanımlanamayan ağ ve geçerli IP yapılandırması hatası alıyorum. Yurtta kalıyorum ve bir oyun indirme işlemi yapmak için bilgisayarı açık bırakıp okula gittim. Dönüşümde, oyun neredeyse hiç inmemiş ve internet bağlantımın olmadığını fark ettim. Çözüm için, Windows Defender'ı kapattım ancak sorun çözülmedi. Daha sonra, CMD üzerinden 'netsh winsock reset', 'netsh int IP reset', 'Ipconfig /release', 'Ipconfig /flushdns' ve 'Ipconfig /renew' komutlarını denedim, ancak sorunum çözülmedi. Sonrasında, ağ bağdaştırıcı aygıtını kaldırdım ve sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim, ancak yine de sorun devam ediyor.
Ayrıca belirtmek istiyorum ki, internete kablolu bir şekilde bağlanamıyorum. Ancak kablosuz bağlantı ile internete erişebiliyorum ve oda arkadaşımın her iki bağlantı türünde de herhangi bir sorunu yok.
'netsh interface ipv4 show config' ile kontrol ettiğimde DHCP Enabled: yes gözüküyor ve yurtta kaldığım için modeme müdahalem kısıtlı.
Bilgisayarım ASUS TUF Dash F15 model: FX516PC-HN022t-Gaming

Merhaba, başlıkta belirtildiği gibi, tanımlanamayan ağ ve geçerli IP yapılandırması hatası alıyorum. Yurtta kalıyorum ve bir oyun indirme işlemi yapmak için bilgisayarı açık bırakıp okula gittim. Dönüşümde, oyun neredeyse hiç inmemiş ve internet bağlantımın olmadığını fark ettim. Çözüm için, Windows Defender'ı kapattım ancak sorun çözülmedi. Daha sonra, CMD üzerinden 'netsh winsock reset', 'netsh int IP reset', 'Ipconfig /release', 'Ipconfig /flushdns' ve 'Ipconfig /renew' komutlarını denedim, ancak sorunum çözülmedi. Sonrasında, ağ bağdaştırıcı aygıtını kaldırdım ve sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim, ancak yine de sorun devam ediyor.
Ayrıca belirtmek istiyorum ki, internete kablolu bir şekilde bağlanamıyorum. Ancak kablosuz bağlantı ile internete erişebiliyorum ve oda arkadaşımın her iki bağlantı türünde de herhangi bir sorunu yok.
'Netsh interface IPv4 show Config' ile kontrol ettiğimde DHCP Enabled: Yes gözüküyor ve yurtta kaldığım için modeme müdahalem kısıtlı.
Bilgisayarım ASUS TUF Dash F15 model: FX516PC-HN022t-Gaming

Çözüldü,
Bizim yurt interneti okuldan alıyormuş, okulun bilgi işlem merkezine başvurdum ve durumumu açıkladım. Mac adresimi aldılar ve yüksek miktarda indirme yaptığım için Mac adresim engellenmiş. Ardından engellemeyi kaldırdılar ve bundan sonra aynı sorunla karşılaşmamak için, büyük indirme işlemlerini hafta sonları gece 12'den sonra yapmamı önerdiler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı