Geçici dosyalar nasıl otomatik temizlenir?

Akıllı depolama özelliğini kullanabilirsiniz.

1661963657259.png

Silmek istediğin klasörleri yazarsan komutlarda da yardımcı olabilirim.

Bu ufak programdan yardım alacağız.

Öncelikle LockHunter'ı kuracağız.
Sonrasında:
  • Görev zamanlayıcıyı açıyoruz.
  • Temel Görev Oluştur'a tıklıyoruz.
  • Herhangi bir isim girebiliriz. Devam ediyoruz.
  • Günlük seçiyoruz ve görevin çalışmasını istediğimiz saati seçiyoruz.
  • Bir program çalıştırı seçiyoruz.
  • "C:\Program Files\LockHunter\LockHunter.exe" -u -d -sm silmek_istediğin_klasörün_konumu
Örneğin: "C:\Program Files\LockHunter\LockHunter.exe" -u -d -sm %temp% komutunu görev zamanlayıcıya günlük x saatte silecek şekilde eklersen, her gün x saatinde arka planda temp klasörünü siler.

Parametreler için buradan da yardım alabilirsin.

Bazı sistem klasörlerinde malesef çalışmayabilir.

Silmek istediğin klasörleri yazarsan komutlarda da yardımcı olabilirim.

Bu ufak programdan yardım alacağız.

Öncelikle LockHunter'ı kuracağız.
Sonrasında:
  • Görev zamanlayıcıyı açıyoruz.
  • Temel Görev Oluştur'a tıklıyoruz.
  • Herhangi bir isim girebiliriz. Devam ediyoruz.
  • Günlük seçiyoruz ve görevin çalışmasını istediğimiz saati seçiyoruz.
  • Bir program çalıştırı seçiyoruz.
  • "C:\Program Files\LockHunter\LockHunter.exe" -u -d -sm silmek_istediğin_klasörün_konumu
Örneğin: "C:\Program Files\LockHunter\LockHunter.exe" -u -d -sm %temp% komutunu görev zamanlayıcıya günlük x saatte silecek şekilde eklersen, her gün x saatinde arka planda temp klasörünü siler.

Parametreler için buradan da yardım alabilirsin.

Bazı sistem klasörlerinde malesef çalışmayabilir.
Silmek istediğim klasörler,recent,temp,%temp%,prefetch ama arkaplanda fazla bilgisayarı yorucaksa elle temizlerim.

• "C:\Program Files\LockHunter\LockHunter.exe" -u -d -x recent temp %temp% prefetch
yazarsan sana sorarak istediğin klasörleri siler ve işlem bitince tomatik kapanır.
  • "C:\Program Files\LockHunter\LockHunter.exe" -u -d -x -sm recent temp %temp% prefetch
yazarsan arka planda kendi kendine istediğin klasörleri siler ve işlem bitince tomatik kapanır.

-x komutunu eklediğimiz için program otomatik kapanacak. Böylece açık kalmayacağı için sistemi yoracağını sanmıyorum.

Her şeyi ayarladıktan sonra tek tek klasörlerin silinip silinmediğini bir kontrol etmeni öneririm.

Görev zamanlayıcıya tırnak işaretiyle eklemen gerekiyor.
Zamanlayıcıyı istediğin gibi ayarlayabilirsin, senin ayarladığın komuta göre aktifleşecek.
Yaptımda recent temp prefetch klasörlerini temizlemiyor ve %temp% klasörü siliyor temizlemiyor.O yüzden kaldırdım vazgeçtim kendim temizlicem sağol.

Geri
Yukarı