Geçici internet hızı artışı

Ulaş Soydan

Kilopat
Daha fazla  
Normal internet hızım 35Mbps ve Steam'de yükleme yaparken 4.2 MB/s ile indiriyorum. Biraz önce bir oyun indirmeye başladım indirme hızı ilk 1-2 dakika 9.5 MB/s'ye kadar çıktı. Nedeni ne olabilir?

1610437380133.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal internet hızım 35Mbps ve Steam'de yükleme yaparken 4.2 MB/s ile indiriyorum. Biraz önce bir oyun indirmeye başladım indirme hızı ilk 1-2 dakika 9.5 MB/s'ye kadar çıktı. Nedeni ne olabilir?

Eki Görüntüle 831148

Hocam görsel hata olabilir Steam'de oluyor bu hızınız aynı aslında :D.

Nedenini bilmiyorum hocam. Mesela ben de 20 Mbps hız alıyorum Steam'den indirirken birden 3 Mb/s'ye çıkıyor geri 1.8-2.50 civarlarına geri dönüyor. Anlık olarak download hızınız artmıştır belki.

Steam serverları bir değişik. Benim de interneti tam verimli kullanamıyor. Herhangi bir dosya indirmede 12.5-13 MB/s hızla indiriyorum. Steam'da 5-6 MB/s zor geçiyor. Herhalde hem indirme hem de yazma işlemini eş zamanlı yaptığı için.

Benim arkadaşıma da oldu aynısı bu sabah normalde 3 4 arası alıyor 15 almış fotosunu attı Türk Telekom'la alakalı sanırım.
Hocam ben bu sabah 1mb/s aldım Speedtest'te ona şükür ettim. Türk Telekom'u arayın sizin hızınızı azaltıp benimkini normale döndürsünler. 🤣

Geri
Yukarı