Geçmeyen dil mantarı

Arkadaşlar berbat bişey bu hastalık kaldığım ilçede KBB doktoru falan yok merkez ile gittim özel hastaneye mikostatin verdi.Oda hitam etkili olmuyor.Sinüsde var.Butun eğriliği var.burnun ve Boğazım kuruyor.hsyatim berbat oldu dil temizleyici alacam.Sigara kullanıyorum.Hicmi çaresi yok ya.

Meraba kardeşim benim sol kasıkta başladı sağ kasığa da geçti.krem ve oral ilaç alıyorum çok duydum elma sirkesini ama sen geçirdim diyince direk sormak istedim elma sirkesini su ile seyreltipmi lokal olarak bölgeye uyguluyorsun yoksa direk elma sirkesini mi birde kaç dakika bekletiyorsun ilk defa olustu bende de aklımı kaciricam nerdeyse çok ilginç bı hastalık.

Arkadaşlar herkese merhaba , ben devletten sonra 2 tane özel doktora gittim. Çok şükür kanser belirtisi çıkmadı. Vücudumda demirin olduğunu lakin demir bağlama kapasitemin düştüğünü söylediler . Buna neden olan ise günlük 1 paket sigara içmem imiş. İlaç yazılmadı ama ivedilikle sigarayı bırakmam söylendi. Ben de 1 haftadır içmiyorum bakalım sonucu göreceğiz. Eğer imkanınız var ise hastaneye gidip tam kan sayımı , demir , b12 testlerinizi hemen yaptırın derim.

merhaba. abiniz nasıl yendi acaba bu problemi? nelere dikkat etti? teşekkürler.
şuan nasıl peki? 7 yıl olmuş. hala aynı şekilde tekrar ediyor mu hastalığınız?

Son düzenleme:
Abiler merhaba, bu dildeki beyazlıkla 1 senedir uğraşıyordum 3-4 prof. Doktora gittim, devlet hastanesi doktoruna gittim. Hepsi farklı bir şey söyledi ama hepsinin ortak kanısı bunun kanser belirtisi olmadığıydı. Ee bende bu yüzden rahatlamıştım. Şimdi gelelim asıl meseleye şubat 2021'de bademcik ve geniz eti ameliyatı oldum ve haliyle 2 hafta boyunca sıvı hariç doğru dürüst bir şey yiyemedim. Veeee dilim tertemizdi hiçbir şey yapmadığım halde 1 senedir uğraştığım dilim tertemizdi ama sonra ne olduğu ameliyat ağrılarım geçtiği için ben o eski yemek alışkanlığıma geri döndüm tostlar, çikolatalar, kolalar eee sonuç ? tabii midem ekşimeye başlamıştı. Yaklaşık 1 hafta falan bu mide ekşimesini yaşadım ve ne göreyim dilimde yine hafiften beyazlamaya başladı. Yani eğer dilinizde geçmeyen bir beyazlık varsa direkt olarak midenizden şüphelenin çünkü bende gastrit çıktı.

Bu hastalık sanırım bende de var. Dilimde haritalanma oluyor beyazlıkla birlikte. Tüm tahlillerim normal KBB coğrafik dil dedi ancak mantar olabileceğini düşünüyorum. İleride kötü bir hastalık olabilir diye çok korkuyorum siz tamamen kurtulabildiniz mi?

Dilinizde acıma yanma da var mıydı bir de beyaz pullanma gibi bir görüntü.

Dostum merhaba son durum nedir , ayni sorun bende de var hatta o beyaz tabaka bazen sarimsi da oluyor dille birlikte bogazim da agriyor. doktor dil mantari dedi verdigi ilaclari kullandim fayda etmedi sende son durum nedir ?

Dostum merhaba son durum nedir , ayni sorun bende de var hatta o beyaz tabaka bazen sarimsi da oluyor dille birlikte bogazim da agriyor. doktor dil mantari dedi verdigi ilaclari kullandim fayda etmedi sende son durum nedir ?
Öncelikle geçmiş olsun. Bademcik ve geniz etiniz ne durumda ? sürekli inip şişiyor mu? önce ona baktırın. Ardından bir gastrolojiye gidin hatta endoskopi yaptırma imkanınız varsa hemen yaptırın. Ben şubat 2021 de bademcik ve geniz etini aldırdım nerdeyse ameliyattan sonra 20 gün boyunca sıvı ve dondurma yiyerek beslendim. Akabinde Beyaz dilden kurtuldum şuan tertemiz. Bununla birlikte sabahları aç karna mide koruyucu alıyorum hafiften reflüm var. Yani asit bile dili bu hale getirebiliyormuş. Ben 1 sene çektim bu beyaz dil ve boğaz ağrısı olayını. 1 sene içinde 7-8 tane farklı kbb ve iç hastalıkları doktoruna gittim. Kimi mantar dedi , kimi vitamin eksikliği dedi , kimi vücut kendi yapıyor dedi , kimi de kanser belirtisi olabilir dedi. 2 defa mr'a girdim , boğaz kültürü yapıldı , vitamin sayımı yapıldı , endoskopi yapıldı. Her şeyi yaptık yani. Belki 5-6 kutu antibiyotik içtim 1 senede. 4-5 kutu mikostatin mantar ilacı kullandım, Ağız gargaraları , b12'ler , folik astiler neler kullandım yok geçmedi. En sonunda Ankara Üniversitesinde bir prof'a gittim. '' Senin dili bademcik ve geniz eti bu hale getiriyor '' dedi. Sonunda ameliyat oldum kurtuldum

cok tesekkur ederim. Gecmis olsun, cocukken bademcigimi aldirmistim ben, mikostatin bir defasinda gecirmisti ama birakinca hemen nuksetti simdi halen mikostatin kullanmaya devam ediyorum gecici bi rahatlama sagliyor sadece dilimdeki sarilik beyazlasiyor ve bogaz agrim geciyor ama cozum degil, midemde herhangi bir problem yok istahim da yerinde ama yine de gastrolojiye bir gideyim diyorum acikcasi cok korkmaya basladim iki aydir ugrasiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…