Geçmişte Bulgaristan'da yaşayan ataları olan birisi vatandaşlık alabilir mi?

Orada yaşamış olmaları yeterli. Paraya kıyınca bu işin piri olan avukatlar var orada. İşi biliyorlar zaten. Ama tüm mevzu parada.

1677076846773.png

93 harbi ile gelen atalarının yaşadığını pek düşünmüyorum ama deneyebilir.
kaynak:https://www.linkedin.com/pulse/atal...omanya-olabilir-ateşkan/?originalSubdomain=tr

3. kuşağa kadar alınabiliyor, biraz meşakkatli bir süreç ancak dil de istemiyorlar. Malum gitmeniz gerektiği için tanıdık bulmakta fayda var. Ankara'dan belgeleri ve vizesini alıp 1 ay sonunda alabilirsin. Biraz maliyetlidir ama. 🙂

@504940 hocam yaşamasına gerek yok, orada doğup vatandaşlığı aldıysa babanızın dedesi de olsa alabilirsiniz. 🙂
Bulgar vatandaşı değildiler, Bulgaristan'ın kuruluşu sebebiyle Türk topraklarına göç edip burada peşinden gelenlerle bir köy kurmuşlar. Hatta dedemin babası Çanakkale gazisiymiş köye gittiğimizde dedem ve amcam hikayeler anlatıyor atalarımla her seferinde daha fazla gurur duyuyorum. Yurtdışına her türlü çıkacağım bu eğitim yoluyla olacak gibi duruyor. Böyle daha masrafsız olacağı için bunu düşünmüştüm ama pek oluru yok gibi duruyor.

@504940 yanlış hatırlamıyorsam babamın bir arkadaşı oğlu için 30 bin TL'ye almıştı. Birkaç sene oluyor. Benim babamın dedelerinden itibaren hepsi Bulgaristan vatandaşı, bana sen 30 bini hazırla ne zaman istersen gider alırız diyor. 🙂

Biraz uzak bir bağ ama şansınızı deneyin. Eğer eski belgeleri ve arşivleri araştırıp varlığınızı kanıtlarsanız işler daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı