Geçmişte pişman olup değiştirmek istediğiniz şeyler var mı?

Dino Ortolani

Hectopat
Benim var.

İlk okulu mahallemizde bulunan aynı zamanda babamında öğretmenlik yaptığı Mehmet akif okulunda bitirmiştim.

Sonra orta okulda başka bir okula geçmeye karar verdim anlık bir gaz sonucu.

3 ay dayandım en fazla.

5.sınıfın ilk döneminin sonuna 1 2 ay varken okul değiştirip eski okuluma geçmeye karar verdim.

Ortaokulda başka okullardan insanlar geldiğini gördüm.

Yeni gelen insanlar arasında da bir kıza tutuldum.

İlk görüşte aşk oldum.
Bir zaman sonra da dayanamayıp kıza mesaj attım.

Ve konuşmaya başladık.
Bir zaman sonra ben buna artık çok mesaj atmaya başlamıştım. Onunla konuşmak bana iyi geliyordu.

Kız da haliyle rahatsız oldu haklı olarak.
Ve engelledi.

Ben o kız ağladığı zaman kötü olduğu zaman ona moral vermeye falan çalışıyordum.

Ya da okulda bir iş yaparken yardım etmeye falan çalışıyordum ama aramız pek iyi değildi beni sevmiyordu fazla.

Neyse işte ben okula sadece bu kızı görmek için gidiyordum bir de o zamanlar depresyona girdim çok fena 3 yıl boyunca.
Duygusal travmalar falan başgösterdi asosyalliğimde bayağı bir arttı.

Psikiyatri'ye gözüktüm doktorun önerisiyle.

Antidepresan falan kullanmaya başladım.

Kıza sırılsıklam aşıktım içim içimi yiyiyordu söylemek istiyordum rahatlarım diye düşünüyordum.

Reddedilme korkusu yüzünden ve bana karşı davranışlarında değişme olasılığı yüzünden.

Onu sevdiğimi söyleyememiştim bir türlü hep içimde ukte kaldı.

En sonda ben buna yazdım orta okulda seni seviyordum diye.

Gerçekten mi falan dedi işte.

Evet dedim gerçekten şöyle yakın olmaya çalıştım sana işte yardım etmeye falan çalıştım diye.
Hiç anlamadın mı dedim.

Hayır dedi ama sende çok zorlamışsın falan dedi.

Ben bu kızı hala seviyorum.
Orta okul bittikten sonra söylemek yerine beraber okurken söylemek isterdim.

Büyük ihtimal ODTÜ'ye falan gidecek.

ODTÜ kazanma şansım olursa bir ihtimal gitmeyi düşünüyorum kesin olmamakla birlikte.

Peki sizin geçmişte yapıp pişman olduğunuz değiştirme şansınız olsaydı.

Değiştirmek istediğiniz şeyler var mı?

Son düzenleme:
Arkadaşımın beni çağırdığı kavgaya gitmedim ve arkadaşıma bıçak çektiler son anda abim görmüş yetişti falan işte arkadan elini kavrayıp bıçağı almış çocuğu (15 yaş) da polise vermiş tabi ki sadece uyardılar ve saldılar abim yetişmeseydi neler olacaktı düşünmek istemiyorum :(

Arkadaşımın beni çağırdığı kavgaya gitmedim ve arkadaşıma bıçak çektiler son anda abim görmüş yetişti falan işte arkadan elini kavrayıp bıçağı almış çocuğu (15 yaş) da polise vermiş tabii ki sadece uyardılar ve saldılar abim yetişmeseydi neler olacaktı düşünmek istemiyorum :(

Hocam aynı olayı yaşadım bende
Niye kavgamıza gelmedin diye beni dövmüşlerdi toplu olarak.

Yatırım yapabilirdim. Çok daha fazla ders çalışıp çok daha iyi bir üniversitede çok daha iyi bir bölüm okuyabilirdim. Bu da yurtdışı kapılarını sonuna kadar açardı. Bazı lüzumsuz şahısları hayatıma hiç dahil etmez, etseydim bile hayatımı mahvetmelerine izin vermezdim. Sebebini bilmiyorum ama bu açtığınız konu canımı çok yaktı..

Yeni konular

Geri
Yukarı