Tavsiye İstediğiniz ve satın Aldığınıza Pişman Olduğunuz Şeyler

Nightswt

Kilopat
Bir şey almak için konu açtığınız ya da açılan konuya baktığınızda tavsiye edilen herhangi bir şeyi satın aldığınızda pişmanlığınız oldu mu? Keşke almasaydım deyip yanlış yönlendirildiğinizi düşündünüz mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece bir kişinin lafıyla hareket etmem açıkçası. Tavsiye edilen ürünleri farklı yerlerden de incelemelerini takip ederim ve son kararımı bu şekilde veririm. Çünkü kişisel görüşler objektif olamaz. Herkesin zevki beğenisi farklıdır çünkü.

İnternet üzerinde herkes tarafından övülmesi üzerine 2 adet Sony Rampage R2 almıştım ancak ikisi de çok kısa süre içerisinde bozuldu. Hatta aldıktan birkaç gün sonra burada bir arkadaşa önermiştim. Acaba o aldı mı, aldıysa ne oldu, diye düşünmüyor değilim. :) Bayağı pişmanım yani. Bakkaliyeler de satılan 20 TL'lik kulaklıklar 3 sene götürüyordu. :)

Sanırım olmadı. Genelde bir şeyler almadan önce bir süre araştırma yaparım ve alternatif ürünler bulup onlarla karşılaştırırım. Üründe kullanılan terimleri ve özellikler kısmında ifade edilen değerlerin ne anlama geldiğini de öğrenirim. Bütün bunlardan sonrasında bilmediğim bir şey veya gözümden kaçan bir alternatifin olup olmadığını öğrenmek için tavsiye alırım.

Laptop almaya gittiğim bir teknoloji mağzasından iş teklifi almıştım (=

2016 yılının yaz aylarında bir aydan uzun bir süre boyunca araştırıp da aldığım Lenovo K5 Plus telefonum, büyük bir pişmanlığım oldu doğrusu.

Hem kendim araştırmış, diğer telefonlara göre kıyaslamıştım. Hem forumlardaki telefon yorumlarını okumuştum ama ne yazık ki telefonu aldıktan yaklaşık 8 ay sonrasında telefonda bir anda birçok sorun meydana geldi. Değiştirme ihtimâlim olmadığı için kullanmaya da devam etmekteyim...

Yine de kimse, telefonun böyle sorunlar çıkarabileceğini bilemezdi. Ancak uzun kullanım ile görülebilecek bir şeydi ve aldığımda kötü yorum neredeyse yoktu. 8 ay sonra tekrar baktığımda binlerce kötü yorum ile karşılaştım. Şanssızlık... :)

Mi A2 alacaktım, dayım Redmi Note 6 PRO'yu önerdi bakalım nasıl bir telefonmuş üzecek mi? Göreceğiz. Ancak ben Mi A2'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum hadi bakalım telefon beni şaşırtacak mı?

Toshiba Satellite P50-B-116 bilgisayar.

Teknosa'nın internet sayfasında görmüştüm. Özelliklerini de inceledim ve sistemin iyi olduğuna karar verdim. Ayrıca başka forumlardaki birkaç konuda da o sistemin iyi olduğunu gördüm.

GTA 5'te (genellikle) Medium ayarlarda 60 FPS'in üzerinde alıyordum.

Ama sistemin bir sorunu vardı: Isınma sorunu! Bu da, GTA San Andreas da dahil olmak üzere bilgisayardaki oyunları oynanmaz hâle getiriyordu.

Sonrasında Trust GXT278 model bir soğutucu aldım. Onunla sistemin ısınarak kapanmasını önlemiştim ama yine de çok ısınıyordu (92 °C).

Sistemin garantisi bitince termal macun değişikliğini yaptırdık. Sonra ısınma sorunu çözüldü ama en sonunda ekran kartı çipi bozuldu.

Geçenlerde tamire götürdük ama 450 ₺ istediler ve bununla birlikte tamir olmama ihtimali de olduğunu söylediler. Biz de kabul etmedik.

Şu anda bilgisayarı Intel HD Graphics ile kullanıyorum.

Şimdi de sol ok tuşu klavyeden çıktı. Çentiklerinden 2 tanesi kırılmış. Kalan 2 tanesine de oturtamadım. Bantla yapıştırdım şimdilik.

Aldığıma çok pişmanım ama son pişmanlık fayda etmez.

Uygun bir zaman gelince güzel bir bilgisayar almayı düşünüyorum ama bu dolar kurunda pek mümkün değil. Ayrıca liseye geçtiğim için de çok fazla vaktim olmuyor.

Son düzenleme:
Pişmanlığım olmadı ama parasını hak etmediğini düşündüğüm çok ürün oldu. Onun suçu da ürünlerde değil kurlarda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı