Gedit ile dosya açıldığında terminal hata veriyor

Linuxer

Femtopat
1614034356557.png

Arkadaşlar solda gördüğünüz gibi gtk inhibit failed hatası alıyorum. Gedit ile dosyaya giriyorum, bir tuşa bastığım anda terminal kullanılamaz hale geliyor ve bir türlü çözümünü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 891830

Arkadaşlar solda gördüğünüz gibi gtk inhibit failed hatası alıyorum. Gedit ile dosyaya giriyorum, bir tuşa bastığım anda terminal kullanılamaz hale geliyor ve bir türlü çözümünü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Önemli bir şey değil sadece bir uyarı, görmezden gelebilirsin. Terminali kullanamaman normal çünkü üzerinde bir program çalıştırıyorsun.

Gedit kullanmadığım için emin değilim fakat gedit 102.py & şeklinde yazarsan terminali kullanmaya devam edebilirsin, fakat geditte kaydetmek benzeri işlemler yapınca terminale bilgisi geldiği için tekrar eski haline döner muhtemelen. Terminal tabanlı bir text editörü kullanırsan terminal ekranında açılacağı için bu tarz bir şeyle uğraşmana gerek kalmaz. Hiç bilgin yoksa Mico ile başlamanı öneririm.

Bu normal bir uyarı. Dikkate almana gerek yok. Herhangi bir uygulamayı da terminal ile açarsan bu şekil uyarıler ile karşılaşırsın.
E hem terminali hem editörü kullanabiliyordum eskiden. Şimdi ikisinden birini kapatmam gerekiyor. İkisini beraber kullanamaz mıyım? Çünkü bir yandan editöre yazıp kaydedip terminalde çalıştırarak ne sonuç verdiğini görmek istiyorum. Sürekli editörü kapatıp açarsam çok uğraşırım bence. Bir çözüm yolu yok mudur sizce?

E hem terminali hem editörü kullanabiliyordum eskiden. Şimdi ikisinden birini kapatmam gerekiyor. İkisini beraber kullanamaz mıyım? Çünkü bir yandan editöre yazıp kaydedip terminalde çalıştırarak ne sonuç verdiğini görmek istiyorum. Sürekli editörü kapatıp açarsam çok uğraşırım bence. Bir çözüm yolu yok mudur sizce?
gedit &

Yeni konular

Geri
Yukarı