GeForce 610M, i3 3110 laptop çok kasıyor

PCsi Olmayando

Picopat
Bir şeyler izlemek icin kullanmak istiyorum ama maalesef bir şeye girmek 5dk açılıp kendine gelmesi 10dakika yani 1 dakikada yapabileceğim 20dk sürüyor. Önceden böyle değildi tabii. Bunun sebebi ne olabilir? Satayim diyorum da biri açıp denese almaktan vazgeçer o seviyede. Ne yapmaliyim sizce ve bu durumda ki laptoplar satilir mi?

• 4 GB RAM.
  • 610M + Intel HD... Daha var ama şimdi açıp bakmaya üşendim(1GB)
  • i3 3110M.
Hatırladığım özellikleri bunlar.

İlk başta virüs taraması yapabilirsiniz solucanlar falan bilgisayarı yavaşlatabiliyor maalesef, bu yöntem işe yaramadıysa 4 GB daha RAM yükseltmesi yaparsanız iyi olacaktır ve SATA SSD gibi internette satılan modeller vardır bütçenize göre satın alabilirsiniz. (format) temiz kurulum yaparsanız bilgisayar sıfır gibi çalışacaktır.

İlk başta virüs taraması yapabilirsiniz solucanlar falan bilgisayarı yavaşlatabiliyor maalesef, bu yöntem işe yaramadıysa 4 GB daha RAM yükseltmesi yaparsanız iyi olacaktır ve SATA SSD gibi internette satılan modeller vardır bütçenize göre satın alabilirsiniz. (format) temiz kurulum yaparsanız bilgisayar sıfır gibi çalışacaktır.

RAM yükseltmesi gereksiz masraf olur bence SSD hızlandırır ve yükselttiğinde başka bilgisayarada takabilir.

Bir şeyler izlemek icin kullanmak istiyorum ama maalesef bir şeye girmek 5dk açılıp kendine gelmesi 10dakika yani 1 dakikada yapabileceğim 20dk sürüyor. Önceden böyle değildi tabii. Bunun sebebi ne olabilir? Satayim diyorum da biri açıp denese almaktan vazgeçer o seviyede. Ne yapmaliyim sizce ve bu durumda ki laptoplar satilir mi?

• 4 GB RAM.
  • 610M + Intel HD... Daha var ama şimdi açıp bakmaya üşendim(1GB)
  • i3 3110M.
Hatırladığım özellikleri bunlar.

Format atın ve Windows sürümü 10 veya daha yüksekse Windows 8.1 ya da 7 geçin. Masaüstü olsaydı belki biraz düşünülürdü fakat laptop olduğundan böyle bir sisteme 1 kuruş daha harcamaya gerek yok.

Muhtemelen bir SSD takarsan sorunların çözülecek.
Çok eskide kalmış maalesef SSD takılarak bir nebzede olsa hızlandırılabilir.
Sağolun hocam. İlk olarak ssd takmayı deneyeceğim.
Format atın ve Windows sürümü 10 veya daha yüksekse Windows 8.1 ya da 7 geçin.
Hocam Windows 10'da şuan ama genede steamde düşük sistem isteyen oyunlari oynamak isterim Win7 desteğini kaldirmişti yanlış hatırlamıyorsam. Ama sağolun ssdden sonra da olmazsa denerim.
Warband falan denedim oynatıyor(Girmesi cok uzun sursede)

Yeni konular

Geri
Yukarı