GeForce 840M sistem nasıl hızlandırılır?

OlimurL

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core İ7-5500U
GeForce GT 840M 4GB
16 GB DDR3 1600mhz RAM
Arkadaşlar öncelikle benim bilgisayarım 2014'ten kalma bir HP. Yeni bilgisayar alacak param olmadığı için bununla idare ediyorum. Yaklaşık 6 ay önce bilgisayarıma RAM ve SSD taktırdım. İlk 6 ay her şey çok iyiydi ancak son 2 haftadır bilgisayar o kadar çok yavaşladı ki ben bunları yapmadan önceki hali bile daha hızlıydı.

Bilgisayarın içeriği:

Intel Core i7-5500U
NVIDIA GeForce 840M 4 GB.
16 GB 1600 MHz RAM.
Kioxia 500 GB SATA SSD.

Yavaşlamalar genelde SSD'yi ilgilendirir.

SSD'nizin tam modelini yazarak yeni konu açın, (CrystalDiskMark sonucu eklemeyi unutmayın) SSD hakkında bilgili üyeler cevap verecektir.

Format at hocam, bir nebze etkili olur.

Hocam format atmayı denedim sürekli yüzde 80'lerde takılıyor 5-6 saat bekliyor sonra da yeniden başlatıyor hiçbir şey olmamış gibi yine kasmaya başlıyor.

Yavaşlamalar genelde SSD'yi ilgilendirir.

SSD'nizin tam modelini yazarak yeni konu açın, (CrystalDiskMark sonucu eklemeyi unutmayın) SSD hakkında bilgili üyeler cevap verecektir.

Hocam bilgisayarı açmak ve ayarlara girmek bile aşırı zor bir şeyin testini yapmak imkansız.

Hocam format atmayı denedim sürekli yüzde 80'lerde takılıyor 5-6 saat bekliyor sonra da yeniden başlatıyor hiçbir şey olmamış gibi yine kasmaya başlıyor.

Hocam bilgisayarı açmak ve ayarlara girmek bile aşırı zor bir şeyin testini yapmak imkansız.

Aklıma benim de SSD sorunu geldi, baska bir depolama aygıtıyla deneme sansınız var mı bilgisayarı?

Aklıma benim de SSD sorunu geldi, baska bir depolama aygıtıyla deneme sansınız var mı bilgisayarı.
Aklıma benim de SSD sorunu geldi, baska bir depolama aygıtıyla deneme sansınız var mı bilgisayarı?

Akşam evde denerim. Olmazsa artık bilgisayarcıya vereceğim mecbur.

Bir düzeltme yapayım. SSD Kioxia değil Turbox miş.

Son düzenleme:
Tamamdır hepinize teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı