MX130 sistem nasıl hızlandırılır?

Daha fazla  
Meslek
NCR Trooper
Merhaba, laptopum son 1-2 aydır yavaş çalışmaya başladı. Açılma süresi eskiden 5-10 saniye iken artık 15-20 saniye, hatta daha uzun sürelere çıktı. Aynı şekilde programlarda da bariz bir yavaşlama söz konusu. İnternette araştırdığımda saçma saçma sitelerin önerilerine denk geldim. Neredeyse tüm siteler aynı şeyleri yazmış fakat işe yaramayan basit ve saçma yöntemler olduğu için konu açma gereksinimi duydum. Şu an kullandığım antivirüs McAfee. 46 gün sonra paralı üyeliğim bittiği için şu anlık silmeyeceğim.
Bilgisayarımı hızlandırmak için neler yapabilirim? Hangi programları önerirsiniz? Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Sistem Özelliklerim:
  • GeForce MX130 4 GB Ekran Kartı.
  • i5 8265U 1.6 GHz işlemci.
  • 8 GB RAM.
  • 256 GB M.2 SSD.

Basit bir çözüm olarak format atmayı denedinzmi. Ayni sistemli laptop bende de var kullanmıyorum gerçi bayağıdır ama sizinkinin oyun performansı nasıl. Mesela CS:GO ve LoL de.

Kaç senelik cihaz?
2.
McAfee kadar gereksiz program görmedim.
McAfee'yi silmek gerçekten hızlandırabilir.
Hocam 46 gün sonra üyelik bitecek o zaman sileceğim.
Basit bir çözüm olarak format atmayı denedinzmi. Ayni sistemli laptop bende de var kullanmıyorum gerçi bayağıdır ama sizinkinin oyun performansı nasıl. Mesela CS:GO ve LoL de.
Isındığı için gerçek performansını bilmiyorum. 60 FPS sabit oynuyorum.

2.

Hocam 46 gün sonra üyelik bitecek o zaman sileceğim.

Isındığı için gerçek performansını bilmiyorum. 60 FPS sabit oynuyorum.
Evet o işlemci turboostlu eğer %100 çalıştırısan 75 dereceden sonra kapatıyor ve 1.6 ghz de fps aşırı düşüyor. Mutlaka altına fan alınmalı ve macunları yenilenmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı