Çözüldü GeForce 920M CS:GO ekran kartı kullanımı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EbubekirKzk

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da söydediğim gibi CS:GO oynuyorum ortalama 80 120 FPS arası ama durmadan FPS düşmesi giriyor nedenine bakmak için MSI Afterburner açtım ve FPS drobun ekran kartından olduğunu anladım. Ekran kartı %100 kullanılırken bir anda kullanımı %10 %20'lere düşüyor grafikleri yükselttim belki yük biner diye yine aynı R6 da her zaman %100 kullanılıyor rahat bir şekilde R6 oynayabiliyorken daha az sistem isteyen CS:GO'da ekran kartı drop yiyor. Çözümünü bilen var mı?

Ayrıca bu başka oyunlarda da oluyor.

Sistemim.

4 GB 2133MHz CL15 DDR4 RAM.

GeForce 920M ekran kartı.

120 GB SSD+500 GB HDD.

O esnada hdd-ram-işlemci-ekran kartı sıralamasında bir eksiklik oluyor. Sıralamadan birisi yetersiz kaldığından beklemeye geçiyor. Verdiğin bilgilere nazaran İşlemcin ve ekran kartında darboğaz olmadığını gördüğümüze göre hdd ve ram konusuna yoğunlaşmanı tavsiye ederim.

O esnada HDD-RAM-işlemci-ekran kartı sıralamasında bir eksiklik oluyor. Sıralamadan birisi yetersiz kaldığından beklemeye geçiyor. Verdiğin bilgilere nazaran işlemcin ve ekran kartında darboğaz olmadığını gördüğümüze göre HDD ve RAM konusuna yoğunlaşmanı tavsiye ederim.

RAM de de bir sıkıntı yok ama CS:GO SSD de ve hala FPS düşmesi var anlayamadım.

Geri
Yukarı