GeForce 920M FPS düşüşü

• Konuyu başlatan k3lda
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 897

k3lda

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. 1.5 aydır oyun yayını yapmaktayım. Fakat 1-2 haftadır bir sorunla mücadele ediyorum.
Sorun şu, FPS'im 2-3 el oynadıktan sonra 30-20 FPS arasına düşüyor ve oyun zevkim yok oluyor. Ama yayında bir drop olmuyor.
Sadece FPS 2-3 elden önce +50 +60 iken 2-3 elden sonra 20 30 FPS sabit oluyor.

İşletim sistemim.
İşlemci: Intel Core i5 5200U.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 920M.
RAM: 8 GB.
Format falanda attım düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen ekran kartınız ısındığı için tam verimde çalışmıyor, kullandığınız cihazın içini açıp temizleyin, termal macunlarını yenileyin çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

Bu dediğinin olması tamamen sıcaklık.Oyun başında bilgisayayarın işin üstesinden geliyor ancak sıcaklık arttığında işlemcin frekans düşüşü yaratır bunu çözmenin çok yolu yok maalesef.Termal macun yenileyebilirsin soğutucu bir fan alabilirsin ya da işlemcine undervolt yapabilrsin.

Oynarken sıcaklık değerleri kaç oluyor?

Sıcaklıkları nereden görebilirim?

Ekran kartı driverı güncel mi? Eğer güncelse sorun bu yüzdendir. Çünkü NVIDIA'nın son driverları sıkıntılı.

Evet güncel. Fakat galiba artık NVIDIA bu ekran kartına driver çıkartmıyor çünkü gelen en son driver 2019 yılında çıkmış.

Muhtemelen ekran kartınız ısındığı için tam verimde çalışmıyor, kullandığınız cihazın içini açıp temizleyin, termal macunlarını yenileyin çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

Soğutucum var galiba tam iş görmüyor.

Şu anki sıcaklık değerlerim böyle. Yayın açtıgım zamanda olan sıcaklıkları da atarım.
Galiba biraz sıcak bilgisayarım.

Dosya Ekleri

• sıcaklık.png
    sıcaklık.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 30
Bu değerler zaten fazla, bir de yayın açtığınız zaman çok daha fazla oluyordur. Dediğim gibi bu durumun tek çözüm yolu bilgisayarınızı temizlemeniz ve termal macunları yenilemeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı